Zamknij

Dzielnicowy ze Świecia na spotkaniu z obozowiczami

09:32, 31.07.2017 | Źródło: KPP Świecie
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Świecie

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, asp. szt. Mariusz Wenglikowski razem z st. sierż. Pauliną Kufel zorganizowali pogadankę z dziećmi wypoczywającymi na obozie konnym w Krąplewicach. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie był też czas na pytania i zabawę.

Na obozie konnym w Krąplewicach wypoczywają dzieci z powiatu świeckiego. Oprócz treningów mięli również okazję spotkać się ze stróżami prawa świeckiej komendy. Asp. szt. Mariusz Wenglikowski razem z st. sierż. Pauliną Kufel zorganizowali dla obozowiczów wakacyjne spotkanie. Tematem wiodącym tego było bezpieczeństwo na drodze, w domu, na placu zabaw, podczas kąpieli oraz w lesie. Mundurowi radzili dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc, szczególnie w kontaktach z osobami obcymi. Tego typu spotkania mają służyć temu, aby dzieci wiedziały jak bezpiecznie się bawić, a zarazem bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji.

Oprócz rozmów i szeregu pytań, dzieci mogły przymierzyć dodatkowe wyposażenie policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych oraz pokonać tor przeszkód z założonymi alkogoglami. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania od mundurowych otrzymali odblaskowe smycze oraz słodkości.

(Źródło: KPP Świecie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018