Zamknij

Zaopatrzone w odblaski maluchy odwiedziły komendę policji

08:53, 09.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

W budynku świeckiej komendy było niezwykle jasno i gwarno, a to za sprawą dzieci z przedszkola nr 2 w Świeciu. Jak na bezpiecznego malucha przystało, wszystkie przedszkolaki przyszły w kamizelkach odblaskowych.

Choć mali goście dużo już wiedzieli na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, to i tak wczorajsze spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia kilku podstawowych zasad. Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantek o tym, jak być bezpiecznym na drodze, podczas kontaktów z obcymi osobami, czy też z nieznanymi zwierzętami. Miały również możliwość zapoznania się ze sprzętem używanym przez funkcjonariuszy, w tym z policyjnymi radiowozami, motocyklami i łódką. Jedną z atrakcji był również pies służbowy, o którym opowiedziała jedna z policjantek.

Wycieczka zakończyła się spotkaniem dzieci z mundurowymi na sali, gdzie odbywają się odprawy służbowe policjantów. Jeszcze raz powtórzono najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Mł. asp. Julia Świerczyńska oraz st. sierż. Paulina Kufel podkreśliły jak ważne są elementy odblaskowe, które dzieci mają na sobie i wyjaśniły zasadę ich działania za pomocą specjalnej tuby.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018