Zamknij

Biblioteka walczy o książki dla najmłodszych czytelników. Pomożesz?

03:25, 05.10.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Świecka biblioteka ma szansę wygrać 250 książek i fotele dla najmłodszych czytelników. fot.fotolia

Świecka biblioteka walczy o zestaw książek i pufy do wspólnego czytania dla najmłodszych czytelników. Nagrody z programu „Przerwa na wspólne czytanie” otrzymają wypożyczalnie, które zbiorą najwięcej głosów internautów.

Miejska Biblioteka Publiczna została zgłoszona do programu „Przerwa na wspólne czytanie”. W internetowym głosowaniu zostanie wyłonionych 20 bibliotek, które otrzymają zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania oraz 100 wypożyczalni, które zostaną obdarowane kolekcją 50 książek dla dzieci.

Głosowanie rozpoczęło się 2 października i potrwa do końca miesiąca. Każdy, kto chce wesprzeć świecką bibliotekę, może to zrobić przez stronę programu „Przerwa na wspólne czytanie” (tutaj). Każda osoba może codziennie oddać jeden głos. Nagrody trafią do tych wypożyczalni, które uzyskają ich najwięcej.

Organizatorzy „Przerwy na wspólne czytanie” wychodzą z założenia, że kontakt z literaturą, szczególnie w towarzystwie rodziców czy innych bliskich osób, pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

- Czytanie rozwija język dziecka, jego wyobraźnię, uczy empatii, pozytywnych zachowań itp. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane – przekonują na stronie internetowej programu.

Właśnie dlatego w ramach „Przerwy na wspólne czytanie” książki trafią nie tylko do bibliotek. 40 tys. egzemplarzy otrzymają również uczestnicy głosowania.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018