Policjanci z drogówki „wkręcali w bezpieczeństwo…” i rozdawali nagrody

12:14, 13.11.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Spotkania z najmłodszymi użytkownikami dróg to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie, którą regularnie prowadzą świeccy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Taki spotkanie odbyło się również w Szkole Podstawowej Nr 5 w Świeciu.

W pogadance udział wzięły dzieci odwiedzające świetlicę szkolną. St. asp. Robert Wilkowski oraz st. sierż. Marcin Wróblewski, policjanci Ruchu Drogowego świeckiej komendy przekazali uczniom wiedzę na temat podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnili w jaki sposób i w jakich miejscach należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co oznaczają światła sygnalizatora oraz jakie zachowania są niedozwolone w pobliżu przejeżdżających pojazdów. Wspólnie powtórzyli numery alarmowe i zasady, które należy przestrzegać w kontakcie z osobami obcymi.

Mundurowi podczas odwiedzin rozstrzygnęli również konkurs plastyczny zorganizowany przez szkołę pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Największą radość u dzieci wzbudził moment, kiedy policjanci obdarowali je odblaskowymi nagrodami.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018