Zamknij
REKLAMA
10:19, 17.11.2020

Samorząd województwa pomoże w usunięciu pozostałości po pożarze nielegalnego składowiska opon w Raciniewie w powiecie chełmińskim, by nie dopuścić do chemicznego skażenia gleby i wód gruntowych w tym rejonie. Marszałek Piotr Całbecki, który był w niedzielę (15 listopada) na miejscu akcji ratowniczej, uzgodnił wstępnie zasady wsparcia z wójtem gminy Unisław. Zadeklarował też dotacje dla straży pożarnej na odbudowę części zasobów wyposażenia zużytych podczas walki z żywiołem.

Wielki pożar na półtorahektarowym składowisku zużytych opon wybuchł w piątek (13 listopada) i zostanie najprawdopodobniej ostateczne dogaszony dopiero dziś (17 listopada). W akcji uczestniczyło 150 zastępów straży pożarnej, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotniczych straży pożarnych – łącznie kilkuset ratowników. Dymy, a nocą łuna pożaru widoczne by w promieniu wielu kilometrów. Akcję utrudniała stosunkowo gęsta zabudowa i trujące produkty spalania. 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz