Zamknij
REKLAMA

Zobaczcie jaką nową, wypasioną siedzibę mają urzędnicy starostwa w Chełmnie - WIDEO

10.00, 15.09.2022 . Aktualizacja: 09.19, 16.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Znamienna data dla wszystkich samorządów w Polsce to 1 stycznia 1999 r. Zgodnie z ustawą przywrócono wówczas podział na powiaty i zaczął  funkcjonować Powiat Chełmiński w budynku przy ul. Harcerskiej 1. Mało kto z mieszkańców powiatu pamięta, że sam obiekt został wybudowany w 1967 roku - w czynie społecznym z przeznaczeniem na Dom Harcerza.

Adaptacja pomieszczeń Domu Harcerza na potrzeby Starostwa Powiatowego pozwoliła funkcjonować w tym budynku do dnia dzisiejszego. Jednak wraz z ciągle przybywającymi obowiązkami, zwiększającą się liczbą pracowników oraz petentów sam budynek stawał się mało funkcjonalny, odbiegający od nowoczesnych standardów.

08.09.2022 roku będzie kolejną datą, która zapisze się w kartach historii Starostwa -  nastąpiło uroczyste otwarcie nowego gmachu Starostwa Powiatowego w Chełmnie przy ul. Kolejowej 1 - budynku okazałego, reprezentacyjnego oraz bardzo nowoczesnego. 

Zobacz video z otwarcia!

Przybyłych gości powitał Zdzisław Gamański obecny Starosta Powiatu, który dla społeczności lokalnej przepracował już ponad 23 lata.

W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w  to wyjątkowe przedsięwzięcie. Ludziom, którzy poświęcili wiele swojego czasu, również prywatnego, na każdym etapie realizacji projektu.

Począwszy od planowania zakupu działki, projektowania siedziby, po finalną realizację końcową.

[FOTORELACJA]3417[/FOTORELACJA]

Uroczystego  przecięcia wstęgi dokonali :                                                                                        

  • Starosta Chełmiński Pan Zdzisław Gamański                                                                                 
  • Przewodniczący Rady Powiatu Chełmińskiego Pan Janusz Błażejewicz                      
  • Wicemarszałek  Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski 
  • Prezes Firmy Budowlanej Fijałkowski Pan Piotr Kubiaczyk

 Wyjątkową i wzruszającą chwilą było wystąpienie byłego Starosty Chełmińskiego Jana Jurczaka, który w krótkich słowach podsumował lata pracy Zdzisława Gamańskiego i przekazał mu prezent z dedykowanym wierszem oraz życzeniami.  Nowa siedziba Starostwa poświęcona została przez proboszcza Parafii św. Józefa w Chełmnie księdza Tadeusza Miszewskiego.

-Budynek położony jest na działce o pow. 4650 m. kw a koszt jego wybudowania  wraz z wyposażeniem oraz przyłączami to około 20 mln zł. Jedna kondygnacja podziemna oraz trzy naziemne dają łączną powierzchnię przekraczającą 3 tys. metrów kwadratowych. Obiekt posiada rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. System ogrzewania wykorzystuje gaz i pompę ciepła , a oszczędności w rachunkach za energię elektryczną zapewnione zostaną dzięki zamontowanym panelom fotowoltaicznym - o infrastrukturze budynku opowiedział zgromadzonym gościom Sekretarz Powiatu Chełmińskiego Pan Tadeusz Derebecki, który również oprowadził zebranych po nowych wnętrzach                                            

Nowo powstałe drogi wewnętrzne, mała architektura i oświetlenie to dodatkowe korzyści płynące z zagospodarowania  dotychczas niewykorzystanego i niezagospodarowanego placu. Nie można nie wspomnieć tu o parkingu, który pomieści 60 aut.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CzytelnikCzytelnik

0 0

"Zobaczcie jaką nową, wypasioną siedzibę mają urzędnicy starostwa w Chełmnie"
"wypasioną"

Czy to nowy wyższy poziom dziennikarstwa? 13:52, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%