Zamknij
REKLAMA

Wielkanocne Targowisko w Warlubiu i konkursy plastyczne

07.00, 16.03.2021 Z.N Aktualizacja: 08.18, 16.03.2021
Skomentuj
REKLAMA

Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu i Urząd Gminy w Warlubiu zapraszają rękodzielników, twórców ludowych oraz wystawców z produktami spożywczymi lokalnymi, a także ze żywnością ekologiczną i tradycyjną do udział i wystawienia swoich wyrobów na Wielkanocnym Targowisku. Głównym jego celem jest kultywowanie tradycji i zwyczajów przedświątecznych, a także możliwość nabycia asortymenty wielkanocnego w jednym miejscu. Warunkiem uczestnictwa w Targowisku jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i uzyskanie akceptacji przez organizatorów. Zastrzegają on sobie prawo wyboru zgłoszonych stoisk, a także nie wyrażenie zgody na udział w Wielkanocnym Targowisku, jeśli oferowany asortyment nie będzie odpowiadał celom organizatora.

Wystawca powinien we własnym zakresie zorganizować sobie stoisko (stoły, krzesła, ewentualnie namiot) w szczególnym przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniem z organizatorem będzie możliwość skorzystania z jego zasobów. Pierwszeństwo mają wystawcy z terenu gminy Warlubie. Targowisko będzie funkcjonowało w oparciu o aktualnie zasady działalności targowisk. Obowiązują maseczki, na każdy stoisku musi być płyn do dezynfekcji oraz odstępy 1,5 metrowe przy poruszaniu się i staniu w kolejkach przed stoiskami. Klienci nie będą mogli dotykać produktów, a towar będzie podawał wyłącznie wystawca. Udział wystawców w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wielkanocne Targowisko będzie miało miejsce na Skwerze w Warlubiu w sobotę 27 marca w godzinach 9 – 12, (wystawcy muszą być wcześniej). Karty zgłoszenia, regulamin i aktualne wiadomości będą publikowane na profilu Facebook wydarzenie  Wielkanocne Targowisko w zakładce – dyskusja. Dodatkowe informacje można uzyskać we wiadomości prywatnej profilu Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu, lub telefonicznie u kierownika GBP 570 022 665, w godz. 8 – 16:00. Nie ma możliwości telefonicznego zgłaszania udziału we Wielkanocnym Targowisku.

 

 

Dodatkowo zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym na kartkę wielkanocną z Kociewskim motywem

Uczestnik konkursu ma za zadanie stworzyć Kartkę Wielkanocną z Kociewskim motywem.- praca musi być wykonana ze sztywnej kartki papieru i zachowywać kształt kartki,- wymiar min. A5 – max. A4. Dozwolone wszelkie modyfikacje składania kartek w tym zakresie. Mile widziane prace przestrzenne lub tworzone w formie collage, łączące różne techniki, z zastosowaniem różnego rodzaju przedmiotów i elementów nadających pracy oryginalności - liczy się kreatywność. Praca musi być wykonana samodzielnie.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prace konkursowe będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolna, klasy I - III, klasy IV – VIII.

Każdy uczestnik jest zobowiązany do konkursowej kartki dołączyć (przypiętą na spinacz), niewielką kartkę z danymi zawierającymi następujące informacje: Imię i nazwiska twórcy kartki, wiek, adres, telefon kontaktowy do rodzica lub opiekuna prawnego, nazwę placówki, którą reprezentuje.

Zapraszamy do udziału młodzież i dorosłych w konkursie na palmę wielkanocną

W konkursie mogą wziąć udział: uczniowie od IV klas szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich oraz osoby dorosłe.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie palmy wielkanocnej, z wykorzystaniem tradycyjnych form zdobniczych bazując na surowcach pochodzenia naturalnego, takich jak: gałązki brzozowe, gałązki wierzbowe (bazie), bukszpan, drewno, i inne, a także rośliny suszone oraz artykuły papiernicze i pasmanteryjne.

Minimalna wielkość palmy nie może być mniejsza niż 40 cm, wysokość maksymalna dowolna. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zamocowania do palmy na wysokości rączki, niewielkiej kartki z danymi zawierającymi następujące informacje: Imię i nazwiska twórcy palmy, wiek, adres, telefon kontaktowy do rodzica lub opiekuna prawnego, nazwę placówki, którą reprezentuje oraz krótki opis jaką techniką z jakich elementów palma została wykonana.

Palmy będą oceniane w następujących kategoriach:

wielkościowych: palma mała – od 40 cm – 1 m (cała); palmy duża – od 1,10 cm (cała) – wielkość max dowolna

wiekowych: uczniowie od IV klas szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich, osoby dorosłe.

Przy ocenie palm wielkanocnych komisja konkursowa będzie brała pod uwagę: dobór odpowiednich materiałów, pomysłowość, kompozycja i inwencja twórcza palmy, estetyka wykonania pracy. Po ogłoszeniu wyników konkursu, wszyscy jego uczestnicy będą mogli odebrać palmy.

 

Informacje ogólne dotyczące dostarczenia prac i rozstrzygnięcia konkursów:

Konkursowe palmy i kartki wielkanocne muszą być dostarczone do biura Gminnej Biblioteki Publicznej w Warlubiu ul. Bąkowska 12, 86 – 160 Warlubie (wejście z boku budynku, obok placu zabaw)w godzinach 8:00 – 16:00 do dnia 22.03.2021 r. (poniedziałek) do godz. 10:00. Przesyłając kartkę lub palmę należy dopisać: „Konkurs”.

Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas wydarzenia plenerowego „Wielkanocne Targowisko”, które będzie miało miejsce na Skwerze w centrum Warlubia, dnia 27.03.2021 r. w godz. 9:00 – 12:00 przy przestrzeganiu obecnie obowiązujących obostrzeń: maseczki dystans, dezynfekcja rąk na stoiskach.

Dodatkowe informacje można uzyskać we wiadomości prywatnej profilu Gminna Biblioteka Publiczna w Warlubiu, lub telefonicznie u kierownika GBP 570 022 665, w godz. 8 – 16:00.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%