Zamknij
REKLAMA

Aktywny kwiecień z Punktem Pośrednictwa Pracy w Nowem

18:18, 25.04.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W kwietniu pośrednik pracy Punktu Pośrednictwa Pracy w Nowem nad Wisłą zaprosił do miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przedstawicielkę agencji zatrudnienia. Przedsięwzięcie skierowane było do klas kończących w tym roku szkolnym naukę.
Prowadząca zajęcia omówiła szczegółowo proces rekrutacyjny. Przede wszystkim prelegentka zwróciła uwagę na właściwe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętność panowania nad stresem czy emocjami, odpowiedni strój, znaczenie komunikacji niewerbalnej. Wszystko poparte było przykładami z życia, doświadczeń zaproszonego gościa.

Pośrednik pracy PPP Nowe przeprowadził także spotkanie wśród uczniów II klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem o znaczeniu budowania i kształtowania relacji społecznych.

Zajęcia rozpoczęto od krótkich rozmów mających na celu stworzenie atmosfery zachęcającej do otwartości i współpracy - elementów niezbędnych do aktywnego udziału w warsztatach. Pośrednik pracy Anna Suberlak na początku prelekcji określiła przebieg spotkania, wyjaśniła w kilku słowach rolę asertywności w życiu codziennym. Następnie przy wykorzystaniu przygotowanych materiałów z aktywnym udziałem młodzieży określono zasady, które oddalają lub przybliżają do takiej właśnie postawy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. W części warsztatowej pracowano na przykładach zaczerpniętych z codziennego życia, stanowiących odwołanie do przeżyć osobistych, relacji w rodzinie czy grupie rówieśniczej. Pomoce dydaktyczne miały na celu kształtowanie prawidłowych postaw odnośnie wymiany poglądów, zachowania prawa do własnego zdania, szacunku do odmiennych opinii. W rezultacie wszystkie wątki dyskusji kończyły się pełnym zrozumieniem tematu.

Przedsięwzięcia promowały działalność Punktu Pośrednictwa Pracy w lokalnej społeczności.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%