Zamknij
REKLAMA

Rusza budowa drogi w Laskowicach. Będzie bezpieczniej

15:34, 22.04.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

20 kwietnia ruszyła budowa drogi gminnej w ciągu: ul. Ks. Józefa Dembieńskiego, ul. Erazma Parczewskiego, ul. Juliana Sas Jaworskiego, część ul. Emilii Liszkowskiej w Laskowicach. W Urzędzie Gminy Jeżewo została podpisana umowa z wykonawcą wyłonionym na drodze przetargu.

19 kwietnia w Urzędzie Gminy została podpisana umowa na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. "Budowa drogi gminnej w ciągu: ul. Ks. Józefa Dembieńskiego, ul. Erazma Parczewskiego, ul. Juliana Sas Jaworskiego, część ul. Emilii Liszkowskiej w miejscowości Laskowice na odcinku ok. 950mb”. Inwestycja ma zostać zakończona przed końcem września.

-Bardzo się cieszę, że rusza kolejna inwestycja drogowa w Naszej Gminie. Będzie to około 950 metrów nawierzchni z kostki betonowej - jako kontynuacji już istniejącej nawierzchni o szerokości 5m oraz łącznikami przeznaczonymi dla pieszych i cele przeciwpożarowe. Na całej długości po obu stronach jezdni zaprojektowano pobocza gruntowe o szerokości 0,75 m każde. – mówi Maciej Rakowicz, Wójt Gminy Jeżewo.

Koszt zadania to 1 352 309,88 zł, całość pochodzi z budżetu Gminy Jeżewo. Zadanie zostało wstępnie zakwalifikowane do dofinansowania z Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Obecnie czekamy na informację z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o przyznanych dofinansowaniach. Wykonawcę wyłoniono w drodze przetargu.

Zadanie zostanie wykonane przez firmę BRUKSYSTEM Jacek Falszewski ul. Przybyszewskiego 6, 87-100 Toruń

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%