Zamknij
REKLAMA

Dofinansowania z programu ?Czyste powietrze?

15.44, 23.10.2018 M.K
Skomentuj
REKLAMA

2 października 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Dolnej Grupie odbyło się spotkanie informacyjne na temat programu Czyste Powietrze.

Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
docieplenie przegród budynku,
wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
montaż lub modernizacje instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) – tylko w formie pożyczki,
montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji i pożyczki. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł.

Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Intensywność dofinansowania zależy od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy liczonego zgodnie z metodyką opisaną w instrukcji do wypełnienia wniosku o dofinansowanie.

Program będzie realizowany w latach 2018 - 2029. Wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Wszelkie informacje są dostępne w Urzędzie Gminy Dragacz, pokój nr 8, tel. 52 33 249 69 wew. 136 oraz  na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu: www.wfosigw.torun.pl.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%