Zamknij
REKLAMA

Kolejne drogi w gminie Bukowiec będą modernizowane

12.21, 27.02.2022 . Aktualizacja: 12.22, 27.02.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wśród tegorocznych inwestycji na terenie gminy Bukowiec znalazły się przedsięwzięcia drogowe. Nowej asfaltowej nawierzchni możemy spodziewać się w Przysiersku.

- W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację odcinka drogi gminnej, położonego wzdłuż zabudowań przy ul. ks. Wedrowskiego – informuje wójt Adam Licznerski. - Natomiast kilka dni temu dotarła do nas bardzo dobra wiadomość o przyznaniu 50-procentowego wsparcia - dodaje.

Dokumentacja dla tego zadania obejmuje nie tylko wykonanie nowej asfaltowej nawierzchni z poboczami, ale również odwodnienie, przebudowę części linii energetycznej, montaż oświetlenia i przebudowę skrzyżowania.

- Nie zwlekamy i ogłosiliśmy już przetarg, w którym planujemy wyłonić wykonawcę przedsięwzięcia, którego kosztorysowa wartość wynosi ok. 700 tysięcy złotych - podkreśla wójt Licznerski.

Oprócz tego trwają prace związane z opracowaniem projektów dla następnych tras. To ujęte w wieloletnim programie modernizacji drogi gminne z Polskich Łąk do Gawrońca, we Franciszkowie, dwa odcinki w Tuszynkach.

Ponadto gmina złożyła w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych wniosek na dofinansowanie budowy dróg i ścieżek pieszo-rowerowych o łącznej długości ok. 8,3 km. Rozstrzygnięcie naboru powinno nastąpić w pierwszym półroczu 2022r.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%