Zamknij
REKLAMA

Będzie remont drogi i będą utrudnienia

07.00, 16.05.2022 . Aktualizacja: 16.44, 17.05.2022
Skomentuj Fot. pixabay
REKLAMA

22 kwietnia w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy miało miejsce uroczyste podpisanie łącznie 49 umów na dofinansowanie budowy dróg gminnych i powiatowych w naszym województwie. W ramach porozumień zawartych z samorządami wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają inwestycje zakontraktowane w tej transzy na prawie 44 mln złotych. W uroczystości podpisania umów prócz wojewody Mikołaja Bogdanowicza, wyróżnionych samorządowców, wzięli też udział posłowie z regionu oraz wicewojewoda Józef Ramlau.

- Trwająca wojna przekłada się na różne kwestie w naszej gospodarce, jednak nasz kraj musi się dalej rozwijać. Musimy realizować inwestycje, mimo wielu utrudnień wynikających z tej sytuacji – i robimy to skutecznie, wspólnie z samorządami – mówił w trakcie spotkania Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Wśród samorządów, które pozyskały dofinansowanie znalazła się gmina Bukowiec. Nowej asfaltowej nawierzchni możemy spodziewać się w Przysiersku. To odcinek drogi gminnej, położony wzdłuż zabudowań przy ul. ks. Wedrowskiego. Dokumentacja dla tego zadania obejmuje nie tylko wykonanie nowej asfaltowej nawierzchni z poboczami, ale również odwodnienie, przebudowę części linii energetycznej, montaż oświetlenia i przebudowę skrzyżowania. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą, który w ciągu najbliższych miesięcy ma uporać się z przedsięwzięciem za kwotę ok. 940 tysięcy złotych, zaś pozyskane wsparcie wynosi niecałe 400 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że prócz tego trwają prace związane z opracowaniem projektów dla następnych tras. To ujęte w wieloletnim programie modernizacji drogi gminne z Polskich Łąk do Gawrońca, we Franciszkowie i dwa odcinki w Tuszynkach. Ponadto gmina złożyła w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych wniosek na dofinansowanie budowy dróg i ścieżek pieszo-rowerowych o łącznej długości ok. 8,3 km. Rozstrzygnięcie naboru powinno nastąpić jeszcze w pierwszym półroczu 2022 roku.

[ZT]14215[/ZT]

[ALERT]1652677315358[/ALERT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%