Zamknij
REKLAMA

Nowe światła rozbłysły w Żurze, Osiu i Łążku

18:00, 02.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Na początku kwietnia br. przy drodze prowadzącej od drogi powiatowej do elektrowni wodnej w Żurze  rozbłysły światła. Nowa linia oświetleniowa, na która składa się 6 opraw LED wybudowana została w całości ze środków budżetu Gminy Osie. Realizacją zadania zajmowała się firma TB PROJEKT Tomasz Bartoszewicz, która wyceniła koszt inwestycji na kwotę 49 tys. zł.

- Nowe oświetlenie winno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Żura korzystających z chodnika wiodącego w kierunku przystanku autobusowego przy drodze powiatowej Osie – Żur – Świecie poinformował Michał Grabski – Wójt Gminy Osie. Przypomniał też, że w ubiegłym roku, pracownicy ENEA Oświetlenie wymienili stare lampy i zamontowali nowe oświetlenie LED na przejętych od Elektrowni Wodnej w Żurze dwóch obwodach oświetleniowych, ciągnących się od elektrowni do pola biwakowego. Wówczas zmodernizowano lub zamontowano 22 oprawy oświetleniowe.

Także w minionym tygodniu nowe światła rozbłysły na ulicy Sportowej w Łążku oraz ul. Ks. Sychty w Osiu.W tym przypadku oświetlenie związane jest z ubiegłoroczną budową tych ulic.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%