Zamknij
REKLAMA

Dzielnicowy spotkał się z seniorami w Nowem

17:39, 15.11.2017 | E.D
Skomentuj
Nadesłane
REKLAMA

Dzielnicowy asp. szt. Artur Zamorowski z Komisariatu Policji w Nowem, w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas", spotkał się z seniorami z miejscowego klubu „Aktywny Senior”.

Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariusz opowiedział słuchaczom m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”.

Zgromadzeni wysłuchali również porad dotyczących tego, jak zapobiec włamaniu do mieszkania. Mundurowy zapoznał słuchaczy z możliwościami jakie dają aplikacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i „Moja Komenda”. W trakcie spotkania wykorzystano przygotowane wcześniej ulotki, które przybliżyły przedstawione problemy.

Na zakończenie dzielnicowy przypomniał słuchaczom o akcji „Świeć przykładem”, o tym, jak ważne są elementy odblaskowe, które doczepiane do ubrania zwiększają widoczność a tym samym bezpieczeństwo pieszego na drodze.  

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz