Zamknij
REKLAMA

1000 zł nagrody za wskazanie sprawcy zniszczenia boiska

10:19, 31.12.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj Fot. Nadesłane
REKLAMA

29 grudnia wieczorem ktoś chciał sobie pokręcić kółka na płycie boiska sportowego w Jeżewie. Nie pomyślał, że jest tam za miękko i tylko zniszczył wyremontowaną kilka miesięcy temu nawierzchnię. 

Wczoraj o zniszczeniu poinformował Maciej Rakowicz na oficjalnym profilu wójta. Z relacji mieszkańców wynika tylko tyle, że sprawca wjechał na boisko ciemnym samochodem i po kilku próbach kręcenia kółek odjechał, zostawiając zrytą nawierzchnię.

Taka dewastacja jest tym bardziej bolesna dla urzędników, że boisko sportowe w Jeżewie zaledwie kilka miesięcy temu zostało wyremontowane przy wsparciu funduszy pochodzących z Urzędu Gminy Jeżewo, Sołectwa Jeżewo oraz Olimpu Jeżewo.

- Człowiek widząc tak idiotyczne zachowanie ma chęć… - nie kryje oburzenia Maciej Rakowicz, wójt Gminy Jeżewo. - Budujemy, tworzymy, robimy. Niestety są tacy, którzy nie szanują pracy innych oraz publicznych pieniędzy. Dzieci nie zdążyły jeszcze zagrać na tej płycie oficjalnego meczu, a już nadaje się do remontu, bo „mistrz kierownicy” (i to najdelikatniejsze stwierdzenie) chciał sobie „robić bączki” na nowej płycie boiska, lecz była zbyt miękka.

Wójt wyznaczył nagrodę 500 zł za wskazanie sprawcy, ale zgłosiło się do niego dwóch mieszkańców, którzy zadeklarowali dołożenie drugiej pięćsetki, więc nagroda wynosi 1000 zł.

- Jest też drugie wyjście - proponuje Rakowicz. - Sprawca może się ze mną skontaktować i naprawić szkodę. Jeżeli nie masz na tyle odwagi cywilnej to powiadomię policję o popełnieniu przestępstwa uszkodzenia mienia z art. 288§1 kodeksu karnego. Przypominam, że za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz