Zamknij
REKLAMA

W gminie Jeżewo lampy świecą od podmuchów wiatru

16:00, 25.01.2021 | K.N
Skomentuj Fot. UG Jeżewo
REKLAMA

W Laskowicach, Krąplewicach i Piskarkach zamontowano nowoczesne hybrydowe lampy uliczne. Działają one dzięki panelom słonecznym oraz turbinie wiatrowej, zmieniając energię słoneczną oraz energię ruchu powietrza w energię elektryczną. 

Lampy hybrydowe zostały postawione w miejscach gdzie brakuje infrastruktury technicznej umożliwiającej podłączenie lamp do sieci energetycznej. W miejscowości Laskowice postawiono 3 lampy, w Krąplewicach i Piskarkach po jednej sztuce.  Latarnie wyposażone są w pojedynczą oprawę oświetleniową LED o mocy 40W, zamontowanej na maszcie o wysokości 6m. Każda lampa wyposażona jest w panel fotowoltaiczny i turbinę wiatrową o mocy min. 100W oraz w 2 akumulatory, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że latarnia przestanie działać przy dłuższej niepogodzie, również zimą co zapewnia również zamontowany czujnik zmierzchowy oraz inteligentny system zarządzania energią. Światło poprawi bezpieczeństwo na drodze zarówno dla osób zmechanizowanych, jak i pieszych.

Lampy zamontowała firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AG-MAR Engineering Iwona Zagert, Czersk Świecki 84, 86-131 Jeżewo. Na ten cel przeznaczono 55 500,00 zł z budżetu Gminy Jeżewo. (Źródło: jezewo.eu)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%