Zamknij
REKLAMA

Jeżewo dostanie 45 tysięcy na przebudowę przejścia dla pieszych

10:26, 22.07.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

68 samorządów z całej Polski, tylko 5 z województwa i 1 z naszego powiatu dostaną dofinansowania w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej".

Poznaliśmy wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Do samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego trafi 425 000 zł. O rozstrzygnięciu konkursu poinformował Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- To program dedykowany samorządom w celu poprawy bezpieczeństwa, przede wszystkim, przy przejściach dla pieszych. W naszym województwie będzie realizowanych pięć projektów. Gratuluję samorządom, które otrzymają środki i bardzo się cieszę, że coraz częściej korzystają Państwo z tego programu- mówił przedstawiciel rządu w terenie.

W ramach programu „Razem Bezpieczniej 2018-2020” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zabezpieczyło 6 mln złotych. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wniosła 100 tysięcy zł. Wśród 68 zwycięskich projektów 5 z nich, to samorządy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureatami z województwa kujawsko-pomorskiego są:

  • ·        Gmina Nakło nad Notecią- 100 000 zł na realizację projektu „Nakło nad Notecią miastem bezpiecznych przejść dla pieszych,
  • ·        Gmina Jeżewo- 45 000 zł na realizację projektu „Bezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej na ulicy Głównej w Jeżewie.
  • ·        Urząd Miasta Wąbrzeźno- 100 000 zł na realizację projektu „Bezpieczne Wąbrzeźno- bezpieczny pieszy”.
  • ·        Urząd Miasta Chełmno- 100 000 zł na realizację projektu „Widoczny pieszy na terenie miasta Chełmno”.
  • ·        Urząd Miejski w Mogilnie- 80 000 zł na realizację projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Mogilno”.

Program „Razem Bezpieczniej” ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także przyczynia się do wzrostu poziomu wiedzy mieszkańców gmin. Program aktywizuje społeczności lokalne, będące odpowiedzialne za poprawę bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz