Zamknij

Jesteś mieszkańcem Gminy Drzycim? Przeczytaj ten komunikat

14:37, 04.08.2017 | E.D
Skomentuj drzycim.pl
REKLAMA

Rozpoczynamy projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Będziemy się spotykać z mieszkańcami naszej gminy w wielu różnych miejscach i terminach, i informować, informować, i jeszcze raz informować.

Jeśli jesteście dorośli, to znaczy macie osiemnaście lub więcej lat, zachęcamy Was do skorzystania z bezpłatnej możliwości podniesienia swoich umiejętności i kompetencji w korzystaniu z aplikacji internetowych, przydatnych w życiu codziennym każdego mieszkańca gminy. Będziemy szkolić wszystkich, którzy się zakwalifikują do uczestnictwa w projekcie.

Szkolenia zorganizujemy w salach komputerowych w naszych szkołach. Szkolić będą, jako trenerzy lokalni, mieszkańcy naszej gminy, znani zapewne większości z Was. Będą mówić językiem prostym i dostępnym dla wszystkich, nie będą używali niezrozumiałych do tej pory nazw i określeń, zwanych „slangiem informatycznym”.
Już dość niezrozumiałych komunikatów !

Grupy szkoleniowe będą małe, 6-osobowe, trener dla każdego znajdzie czas. Szkolenie będzie trwało minimum 6 godzin ale to od Was będzie zależało, czy będziecie się szkolić dłużej, w kolejnych dniach i terminach. Będziecie mogli wybrać zakres interesujących Was spraw z dziewięciu obszarów tematycznych.

Dowiecie się, jak szukać pracy i jak wyeksponować swoją ofertę pracy w internecie, jak napisać interesujący dla pracodawcy życiorys i list motywacyjny, jak założyć działalność gospodarczą, jak zdobyć nowe kwalifikacje ucząc się przez internet, jak utrzymywać stosunki towarzyskie przez internet, a jednocześnie dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci, jak rozwijać swoje zainteresowania i hobby, jak korzystać z systemu opieki zdrowotnej, jak zarządzać swoimi finansami, kupować taniej, zarabiać on-line, jak załatwiać sprawy urzędowe nie chodząc do urzędów, jak zdobywać wiedzę o gminie, kraju i świecie, i jeszcze o wiele, wiele więcej. Dla każdego znajdzie się coś miłego i potrzebnego.

Wiemy, że już wiele umiecie ale zawsze warto spróbować dowiedzieć się więcej. A jeżeli jeszcze nie umiecie obsługiwać komputera i internetu, nauczymy Was podstaw. Wtedy będziecie sobie radzić sami. Nie przejmujcie się swoją niepełnosprawnością. Te szkolenia są także dla Was. To nic nie kosztuje, musicie się tylko zgłosić i przyjść na szkolenie. Pomożemy Wam wypełnić wszystkie konieczne dokumenty.

Pokażmy, że w naszej gminie wszyscy, i młodzi, i „wcześniej urodzeni”, możemy być on-line !

Czekamy na Wasze zgłoszenia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drzycimiu, tel 52 331-70-55, a także na e-mailu: [email protected] . O szkolenia możecie również pytać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i w Urzędzie Gminy.

Projekt jest realizowany przez Fundację Aktywizacja w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polskim Związkiem Głuchych Oddział Łódzki i Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego. W projekcie bierze udział 101 polskich gmin. Całkowita kwota dofinansowania projektu ze środków UE wynosi 14 582 945,80 zł.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OldestWomanOldestWoman

0 0

Inicjatywa bardzo fajna, pożyteczna i taka na czasie ale chyba nie dla mieszkańców gminy Drzycim. Tam, jeżeli nie dopłacają żywej gotówki (zasiłku) albo nie dają dobrze pojeść, niewielu pójdzie się szkolić, nawet za darmo. Jestem pełna podziwu, że jednak kogoś udało się namówić bo jedno szkolenie się odbyło. Można o tym poczytać tutaj: http://drzycim.pl/2017/07/07/pierwsze-e-mocne-w-gminie-drzycim/ . 17:08, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz