Zamknij
REKLAMA

Kto dostał prawie pół miliona na kształtowanie przestrzeni?

09:30, 25.08.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu umowy na dofinansowanie projektów mających na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni wręczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. O wsparcie przedsięwzięć mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich, w ramach dofinansowania ze środków unijnych PROW na lata 2014-2020. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Bukowiec.

- Pół roku temu ogłosiliśmy wśród mieszkańców naszej gminy plebiscyt, w którym poprosiliśmy o wyłonienie koncepcji modernizacji parku gminnego w Bukowcu. W głosowaniu zwyciężył projekt zakładający budowę nowego placu zabaw na sztucznej nawierzchni, zestawu urządzeń do ćwiczeń i wypoczynku dla seniorów, nową fontannę i ławeczki, a także skatepark i ślizg linowy – informuje wójt Adam Licznerski.

Gmina Bukowiec już podpisała umowę z  wyłonioną w przetargu firmą Konar ze Świecia, która ma kilkanaście tygodni na wykonanie wszystkich elementów. Inwestycja będzie kosztowała 670 tysięcy, a marszałkowskie dofinansowanie to aż 470 tysięcy złotych.

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

dopisekdopisek

1 0

Wpadli po kolana z conarem 11:07, 27.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%