Zamknij

Korupcja: urzędnicy musieli odpalać szefowi część swojej premii

23:36, 20.12.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Komunikaty dotyczące pracy Wydziału do walki z Korupcją nie są częste. To doniesienie z regionu, a dokładnie z urzędu w Mroczy. Burmistrz i skarbnik za kratkami.

Wydział do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy od marca tego roku prowadził śledztwo dotyczące nadużywania uprawnień służbowych przez osoby pełniące funkcje w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy. Materiały zebrane przez policjantów i prokuratora wskazywały, że niektórzy pracownicy Urzędu   otrzymują premie, którymi muszą dzielić się z „szefem”. Pieniądze od nich miała zbierać osoba będąca w tym urzędzie skarbnikiem.

Kilka miesięcy zajęło zgromadzenie materiału dowodowego, z którego wynika, że proceder ten  mógł trwać przez 6 lat od 2012 do 2018 roku, a osiągnięte w ten sposób korzyści mogły wynieść ponad 80 tys. złotych.

- W tym tygodniu policjanci zatrzymali burmistrza oraz skarbnika Urzędu i Gminy w Mroczy - informuje mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Oboje usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W piątek do sądu trafił prokuratorski wniosek o aresztowanie. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie. Natomiast kobieta będzie objęta policyjnym dozorem. Ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami.

[ALERT]1576884744658[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz