Zamknij
REKLAMA

Policja. Przez cały dzień kontrolowali busy i dostawczaki

09:00, 15.10.2020 | Materiały prasowe
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Świecka drogówka włączyła się w ogólnopolskie działania wzmożonych kontroli autokarów i samochodów ciężarowych. Celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Truck&Bus to kryptonim ogólnopolskiej cyklicznie realizowanej akcji kontrolno –prewencyjnej, której założeniem jest wzmożenie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności w zakresie przewozów osób i rzeczy wykonywanych przez pojazdy ciężarowe i autokary. 

W ostatni poniedziałek od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora policjanci świeckiej drogówki kontrolowali  pojazdy typu Truck&Bus. Szczególna uwagę zwracali na pojazdy wykonujące przewozy osób, gdzie pasażerami są dzieci i młodzież, ale także transport zwierząt i rzeczy.

Nadzorowali przestrzeganie przepisów prawa związanych z przewozem pasażerów, co do sposobu ich transportu i ilości, w tym uwzględniając obostrzenia wynikającego z aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Monitorowali stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, posiadane przez nich uprawnienia oraz stan trzeźwości.

W przypadkach ujawnienia nieprawidłowości dyscyplinowali kierujących i zobowiązywali ich do ich wyeliminowania. Wskazywali na szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym ciążącą na kierujących tego typu pojazdami.

[ZT]10163[/ZT]

[ZT]10162[/ZT]

 

(Materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%