Zamknij
REKLAMA

Policjanci pomogli małżeństwu wydostać się z zadymionego mieszkania

10:00, 05.06.2021 | K.N
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Zgłoszenie pilnej interwencji otrzymali policjanci ze świeckiej ,,drogówki”. Szybkie i skuteczne działania sierż. Fabiana Borcowskiego i sierż. szt. Marcin Wróblewskiego doprowadziły do uratowania 67-letniej kobiety oraz 65-letniego mężczyzny. Policjanci pomogli małżeństwu wydostać się z zadymionego mieszkania.

Do zdarzenia doszło w środę (02.06.21) w miejscowości Terespol Pomorski (gmina Świecie). Po godzinie 9.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym, a w pomieszczeniu znajdują się starsze dwie osoby.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego, pełniący w pobliżu służbę. Funkcjonariusze zastali zgłaszającego interwencję, który wskazał im blok i mieszkanie, skąd wydobywał się dym. Mundurowi, nie tracąc ani chwili, wbiegli do klatki, po czym bez wahania podjęli decyzję o wyważeniu drzwi i wejściu do środka.

Podczas przeszukania mieszkania, natrafili oni na półprzytomną starszą kobietę (67l.), którą sierż. Fabian Borcowski wyprowadził, natomiast w jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na podłodze nieprzytomnego mężczyznę (65l.). Policjanci wynieśli go na zewnątrz i udzielili mu pierwszej pomocy. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność.

Jeden z funkcjonariuszy wrócił do mieszkania, gdzie wyłączył pozostawiony na kuchence elektrycznej garnek, który był przyczyną zadymienia i otworzył okna. (Źródło: KPP Świecie)

 

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SasiadkaSasiadka

0 0

Czas zacząć interesować się rodzicami 😢😢😢Przykre to jest bo rodziców ma się tylko jednych i naprawdę trzeba o nich dbać . A nie tylko udawać ,że się troszczy . 22:48, 05.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%