Zamknij
REKLAMA

19-latek ukradł defibrylator. Wpadł po pościgu

12:20, 03.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

19-letni złodziej defibrylatora AED został zatrzymany po pościgu Straży Miejskiej.

Do kradzieży doszło 2 grudnia o godzinie 20.37. Wtedy do Straży Miejskiej w Świeciu wpłynął komunikat o pobraniu defibrylatora AED umieszczonego przy Szkole Podstawowej nr 8.
Najczęściej oznacza to, ktoś potrzebował pomocy i użyto defibrylatora lub ktoś z ciekawości chciał obejrzeć urządzenie „z bliska”. Bez względu na powód reakcja jest jedna – jak najszybciej pojawić się na miejscu, bo ktoś może potrzebować pomocy.

Okazało się, że tym razem było inaczej. Strażnicy, którzy niezwłocznie pojechali na miejsce i zobaczyli, że pojemnik na defibrylator jest pusty. W pobliżu nie było też nikogo, kto by potrzebował pomocy. Był za to przechodzień widzący kradzież i wskazał w którym kierunku złodziej uciekł.

Strażnicy odnaleźli młodego mężczyznę. Pomimo stawiania oporu został ujęty i sprawa została przekazana do KPP w Świeciu.

- Brawa dla naszych strażników: Piotra i Radka. Po odebraniu sygnału otwarcia szafki defibrylatora jechali pomóc w reanimacji, a zamiast tego musieli gonić złodzieja, który połasił się na urządzenie - napisał na swoim profilu wiceburmistrz Paweł Knapik. - Cieszymy się, że mieszkańcy reagują w takich sytuacjach i służą pomocą dzięki czemu wspólnie dbamy o nasze bezpieczeństwo i wspólne dobro.

Przypominamy, że gminne urządzenia mające w razie potrzeby pomóc w reanimacji są pod całodobowym nadzorem.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%