Zamknij
REKLAMA

Ponad 300 kierowców dmuchało. Ilu było pijanych?

14.00, 14.12.2021 .
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Wśród 304 skontrolowanych 24-letni kierowca audi miał 0,32 promila alkoholu w organizmie. Poranne działania pn. "Trzeźwy poranek" tym razem prowadzone były w Sulnówku w powiecie świeckim.

Wczoraj (13.12.21) od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego z komendy w Świeciu prowadzili kontrolę stanu trzeźwości w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Wśród 304 skontrolowanych kierowców 24-letni mieszkaniec Świecia miał 0,32 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Zatrzymano mu również prawo jazdy.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez policjantów nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami po tym, jak wcześniej piły alkohol.

W ramach akcji „Nie zabijaj” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powstał spot profilaktyczny pt. "PIJESZ KIERUJESZ ZABIJASZ" skierowany głównie do kierujących pojazdami. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na to, że wsiadając "za kółko" pod wpływem alkoholu narażamy, zarówno innych, jak i siebie na śmierć. Niestety pijani kierowcy to wciąż duży problem na polskich drogach.

[ALERT]1639483117284[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%