Zamknij
REKLAMA

Motorowerzysta miał ponad 3 promile

18:11, 27.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Ryzyko wypadku samochodowego rośnie wraz ze wzrostem zawartości alkoholu we krwi. 28-letni motorowerzysta z pow. świeckiego postanowił kierować motorowerem mając w organizmie 3,2 promila alkoholu. Młody kierowca odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas każdej służby policjanci, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, szczególną uwagę przywiązują do stanu trzeźwości kierowców. Pijani na naszych drogach stanowią realne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu. Dlatego niezwykle istotnym jest, by uniemożliwiać dalszą jazdę tak bardzo nieodpowiedzialnym kierowcom.

Tak też było w minioną sobotę (23.04.22) tuż po godz. 7:00. Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali do kontroli drogowej w Tuszynkach (pow. świecki), kompletnie pijanego motorowerzystę. Jak się okazało, prowadzący pojazd 28-latek, mieszkaniec powiatu świeckiego, jechał mając 3,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a sprawą zajmą się teraz kryminalni. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

Policjanci apelują! Prowadzenie pojazdu obejmuje wykonywanie jednocześnie wielu zadań, których wymogi mogą się nieustannie zmieniać. Aby bezpiecznie prowadzić, trzeba zachowywać stałą czujność, podejmować decyzje oparte na wciąż zmieniających się informacjach napływających z otoczenia oraz wykonywać na podstawie tych decyzji określone manewry. Picie alkoholu wpływa ujemnie na szeroki zakres umiejętności niezbędnych do wykonywania tych zadań. Policjanci cały czas przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o trzeźwość.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%