Zamknij
REKLAMA

Kierował po pijaku i wpadł w ręce policji dzień po dniu

12:00, 03.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci w ciągu dwóch dni dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości nie posiadając również uprawnień. Za pierwszym razem został zatrzymany w Drzycimiu, gdzie badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3,5 promila. Następnego dnia wpadł w ręce policjantów w Laskowicach i miał ponad 2,7 promila. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

W niedzielę (22.05.22) o godzinie 20.45 w Drzycimiu, policjanci z Posterunku Policji w Osiu zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Focus. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł on być nietrzeźwy. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gminy Drzycim. Od mężczyzny wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on 3,5 promila. Okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego mężczyznę, następnego dnia (23.05.22) o godzinie 23.25 zatrzymali policjanci „drogówki” w Laskowicach na ul. Długiej. Kierował mazdą, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,7 promila.

Za każdy z czynów 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni, ale i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Mimo wielu apeli Policji oraz coraz większej świadomości społeczeństwa, jak wielkim zagrożeniem są kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, policjanci wciąż eliminują z drogi osoby, które zdecydowały się na takie nieodpowiedzialne zachowania. Policjanci są aktywni w zapewnianiu bezpieczeństwa wszystkich użytkownikom ruchu na drogach o większym, ale również o mniejszym natężeniu pojazdów. Liczne działania prewencyjne, kaskadowe kontrole prędkości czy policyjne radiowozy wyposażone w videorejestratory to narzędzia wykorzystywane przez mundurowych w „białych czapkach”. Wszystko to dla bezpieczeństwa zmotoryzowanych, pieszych czy rowerzystów.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%