Zamknij
REKLAMA

Potrzebowali pieniędzy na paliwo, a w zamian zaoferowali obcą walutę

15:00, 15.06.2022 | .
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Oszuści, chcąc się wzbogacić, wymyślają coraz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują naszą łatwowierność. Przekonał się o tym mieszkaniec Warszawy, który zaufał nieznajomemu mężczyźnie. Oszust twierdził, że zabrakło mu paliwa do auta. W zamian za 850 zł zaoferował 2 banknoty rumuńskiej waluty o wartości ok. 2000 zł.

Policjanci przestrzegają przez oszustami, którzy chcąc się wzbogacić, wymyślają coraz to inne metody. Scenariusze bywają różne. Najczęściej przy drodze stoi samochód. Jakaś osoba, zwykle mężczyzna obcej narodowości, zatrzymuje przejeżdżające pojazdy prosząc o pomoc. Twierdzi, że zabrakło im paliwa, a nie mają pieniędzy lub nie posiadają europejskiej waluty. Czasami dodają jeszcze, że ich sytuacja jest na tyle trudna, że mają w swoim samochodzie małe dziecko. W zamian oferują kupno złotej biżuterii w atrakcyjnej cenie lub wyminę rumuńskiej waluty na złotówki.  W przypadku spotkania się z podobną sytuacją należy  natychmiast powiadomić policję.

W podobny sposób został oszukany mieszkaniec Warszawy w Warlubiu (pow. świecki) w okolicy zjazdu z autostrady. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w niedzielę (12.06.22) około godziny 14.00  został zatrzymany przez mężczyznę obcej narodowości. Oszust prosił o pieniądze na paliwo i jedzenie. Dodał również, że jego sytuacja jest na tyle trudna, ponieważ ma w swoim samochodzie żonę i małe dziecko. W zamian za 850 zł chciał przekazać 2000  lei rumuńskich, co stanowi około 2 tys. złotych. Po wymianie walut mężczyzna odjechał. Po tym fakcie pokrzywdzony 40-latek zorientował się, że banknot, który przekazał mu sprawca oszustwa został wycofany z użytku.

- Mężczyzna od razu zgłosił oszustwo dyżurnemu komendy w Świeciu, który skierował patrol mundurowych w poszukiwaniu za sprawcą - informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. - Policjanci Komisariatu Policji w Nowem przy bramkach wjazdowych na A1 zatrzymali podejrzane auto. Jak się okazało, podróżowało nim dwóch mężczyzn w wieku 30 i 42 lat, a nie rodzina z dzieckiem. Oszuści zostali zatrzymani, a pieniądze odzyskane.

Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że tzw. szybkie transakcje to zazwyczaj szybka strata pieniędzy. Dlatego stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do osób obcych, oferujących okazyjnie po atrakcyjnej cenie towary czy usługi. W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić policję.

[ZT]14439[/ZT]

[ZT]14444[/ZT]

[ALERT]1655298712556[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%