Zamknij
REKLAMA

Zabrał kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy. Teraz dostał podziękowanie

14:00, 17.06.2022 | .
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Pan Przemysław, mieszkaniec gminy Pruszcz, przyjął gratulacje i słowa uznania od podkom. Marcina Wiktora Naczelnika Wydziału Prewencji komendy w Świeciu, kierownika Posterunku Policji w Pruszczu asp. szt. Justyny Głowackiej oraz Burmistrza Miasta Pruszcz Dariusza Wądołowskiego za obywatelską postawę. Mężczyzna ujął sprawcę przestępstwa - nietrzeźwego kierowcę. 

Do zdarzenia doszło 29 maja po 13.00. Wtedy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że w Niewieścinie (pow. świecki) zauważył opla corsę, a w nim kilkoro mężczyzn, którzy ewidentnie byli pod wpływem alkoholu. Kierujący autem miał wyraźnie problemy z jego prowadzeniem. Pan Przemysław zawrócił więc za nim, a gdy się zatrzymał, korowca corsy również. Następnie uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie zabierając mu kluczyki i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego oplem 35-latka. Okazało się, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 2 lata i stracić prawo jazdy na 15 lat.

Pan Przemysław dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

W środę (15.06.22) podkom. Marcin Wiktor Naczelnik Wydziału Prewencji w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu mł. insp. Marka Mitury, asp. szt. Justyna Głowacka oraz Burmistrz Miasta Pruszcz Dariusz Wądołowski pogratulowali czujności i postawy godnej naśladowania mieszkańcowi gminy. W podziękowaniu Naczelnik wręczył mu list gratulacyjny oraz drobny upominek, życząc jednocześnie zdrowia i sukcesów w życiu osobistym.

    

[ZT]14441[/ZT]

[ALERT]1655467334942[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%