Zamknij
REKLAMA

Nie powinni wsiadać za kółko, a pojechali i... wpadli w ręce policji

12.31, 16.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z powiatu świeckiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami, a nie powinni. Dwoje z nich jechało pomimo obowiązujących zakazów kierowania. Trzeci usiadł za kierownicą osobówki, a podczas kontroli „wydmuchał” ponad promil. Teraz, za popełnione przestępstwa odpowiedzią przed sądem.

W piątek (9.09.22) o godz. 8.50 w Drzycimiu (pow. świecki) na ul. Dworcowej, policjanci z posterunku w Osiu zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Po sprawdzeniu 57-latka w systemie okazało się, że kieruje pojazdem wbrew obowiązującemu zakazowi. Tego samego dnia, o godz. 16.10 w Gródku na ul. Laskowickiej patrol zatrzymał kierowcę, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. I w tym przypadku 29-letni mężczyzna jadący fordem focusem posiadał zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Świeciu.

Obaj mężczyźni, za niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (11.09.22) w ręce policjantów ruchu drogowego „wpadł” kolejny nieodpowiedzialny kierowca. 29-latek przekroczył prędkość w Sulnówku o godz. 12.20. Jego problemy nie zakończyły się jednak na mandacie, ponieważ w trakcie kontroli mundurowi wyczuli on niego alkohol. Jak się okazało, kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu  prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości oraz rozsądek, kulturę i trzeźwość za kierownicą.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%