Zamknij
REKLAMA

Na dworcu szukali bezdomnych. A kogo znaleźli?

17.00, 23.11.2022 . Aktualizacja: 08.33, 24.11.2022
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Przy coraz niższych temperaturach, policjanci regularnie sprawdzają przystanki, pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

W okresie jesienno-zimowym policjanci z powiatu świeckiego prowadzą działania związane z bezpieczeństwem osób bezdomnych. Kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać, a także reagują na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że dużo ciężej jest przetrwać ten okres takim osobom. Stąd też regularne monitorowanie ich stanu i sprawdzanie, czy warunki w jakich przebywają, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przekazują informacje oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich placówek, gdzie mogą uzyskać pomoc.

[FOTORELACJA]3444[/FOTORELACJA]

Bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego przypominamy mieszkańcom powiatu, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, które znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu.
Można to zrobić poprzez dzielnicowych, aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy dzwoniąc na nr alarmowy 112. W ten sposób możemy dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.

- Reagujmy także na osoby, które leżą na ławkach - apeluje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - One także mogą potrzebować pomocy. Nocleg w parku może okazać się śmiertelnie niebezpieczny. Informacja skierowana do odpowiednich służb może w tej sytuacji uratować czyjeś życie.

[ZT]15473[/ZT]

[ALERT]1669211932979[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mjmj

2 0

No kogo znaleźli? 08:18, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%