Zamknij

Cofnięty licznik w motorowerze i pijany kierujący

16:30, 01.09.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

1,5 promila miał 47-letni mężczyzna zatrzymany wczoraj przez dzielnicowego w Czersku Świeckim. W dodatku odpowie jeszcze za ingerencję we wskazania drogomierza.

- Podczas każdej służby policjanci, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, szczególną uwagę przywiązują do stanu trzeźwości kierowców - mówi sierż.szt. Damian Ejankowski z KPP Świecie. - Pijani na naszych drogach stanowią realne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu. Dlatego niezwykle istotnym jest, by uniemożliwiać dalszą jazdę tak bardzo nieodpowiedzialnym kierowcom.

Wczoraj (31.08.20) dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli drogowej w m. Czersk Świecki kierującego motorowerem. Jak się okazało, 47-letni mieszkaniec powiatu świeckiego jechał mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzania przebiegu pojazdu, funkcjonariusz ujawnił w jednośladzie zmianę wskazań drogomierza.

Ingerencja we wskazania drogomierza  jest przestępstwem, zagrożonym karą  do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie  grozi wysoka grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

[ALERT]1598971373661[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA