Zamknij
REKLAMA

Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu we krwi

18:08, 11.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 720 skontrolowanych kierowców - to efekty działań prowadzonych przez „drogówkę” ze Świecia, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Niestety, nie obyło się bez kierujących po alkoholu.

Wczoraj (10.09.18) w Michalu, pow. świecki, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy kierujący". Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili ponad 720 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się , że czterech z nich kierowało po alkoholu.

Pierwsza osoba wpadła w ręce policjantów o godz. 6.10. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującą samochodem opel astra, 42-letnią mieszkankę Grudziądza, która „wydmuchała” blisko pół promila. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Piętnaście minut później policjanci kontrolowali kierującego vw caddy. 26-latek z powiatu grudziądzkiego, również usiadł za kółkiem po alkoholu. W organizmie miał niespełna promil.

O godz. 7.20 kierujący renault scenic również stracił prawo jazdy, zaraz po tym jak kontrola jego stanu trzeźwości wskazała, że ma w organizmie promil alkoholu.

- Niechlubnym „rekordzistą” wśród zatrzymanych okazał się 48-letni rowerzysta, którego „wynik” to ponad dwa promile alkoholu w organizmie - mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie.

 

 

Policjanci zapowiadają, że tego typu akcje będą prowadzone na terenie całego powiatu cyklicznie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

RóżnicaRóżnica

1 0

Jest różnica między wydychanym powietrzem, a krwią. 16:09, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziennikarze zawsze Dziennikarze zawsze

0 0

we krwi czy w powietrzu- dla nich bez różnicy 15:39, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone