Zamknij
REKLAMA

Pociąg przejeżdża nawet 1200 m od włączenia nagłego hamowania...

20:16, 06.07.2019 | E.D
Skomentuj
fot. nadesłane
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Świeciu prowadzą cykliczne działania Bezpieczny przejazd ? ?Szlaban na ryzyko!?. Ich celem jest podniesienie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych.

Mundurowi monitorują zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP, czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek.

Pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy i piesi zdają sobie z tego sprawę, dlatego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu prowadzą cykliczne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd ? ?Szlaban na ryzyko!? trwa nieprzerwanie od 2005 roku. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

W czasie piątkowych (21,28.06. i 05.07.19) działań policjanci rozmawiali z kierowcami o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywaniu się przed znakiem ?Stop?. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

Na szczęście do wypadków drogowych na przejazdach kolejowych dochodzi dość rzadko. Jednak z uwagi na fakt, że tego rodzaju zdarzenia charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych w dalszym ciągu będzie pozostawać pod nadzorem Policji.
 

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA