Zamknij
REKLAMA

Kilkadziesiąt pocisków moździerzowych odkopanych w Głogówku Królewskim

13:45, 21.08.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Ręczny granatnik przeciwpancerny oraz kilkadziesiąt sztuk pocisków moździerzowych pochodzących z czasów II wojny światowej natrafili dwaj mężczyźni podczas prowadzonych prac ziemnych.

Dyżurny policji w Świeciu został poinformowany o wykopaniu niewybuchów. Na nietypowe znalezisko natrafili dwaj mężczyźni, wykonujący prace ziemne przy drodze w Głogówku Królewskim (pow. świecki). Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że wykopane niewybuchy to ręczny granatnik przeciwpancerny oraz 46 sztuk pocisków moździerzowych pochodzących z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia saperów z Chełmna zabezpieczyli mundurowi ze Świecia.

- Przypominamy, że tego rodzaju znaleziska, pomimo upływu lat, są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne - mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP w Świeciu. - Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

[ALERT]1566387912946[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone