Zamknij
REKLAMA

Alcoquant w prezencie dla policjantów z posterunku w Dragaczu

23:32, 22.12.2019 | K.N
Skomentuj Nowy sprzęt ma poprawić bezpieczeństwo na drogach gminy Dragacz. Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Policjanci z posterunku w Dragaczu otrzymali profesjonalne urządzenie AlcoQuant, które pozwala na przeprowadzenie badań pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

AlcoQuant 6020 Plus to profesjonalny policyjny alkomat. Wyposażony jest w elektrochemiczny sensor, dzięki któremu jest całkowicie obojętny na substancje inne niż alkohol znajdujące się w wydychanym powietrzu. Zakup analizatora, którego koszt to prawie 3 tys. złotych sfinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dragaczu.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w środę (18.12.19 r.) w Urzędzie Gminy w Dragaczu. Na ręce insp. Roberta Olszewskiego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu oraz asp. szt. Pawła Nowickiego urządzenie przekazały Wójt Gminy Dragacz Dorota Krezymon oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Pikuła.

- Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu świeckiego - mówi mł.asp. Julia Świerczyńska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. - Skutki działania alkoholu są nieprzewidywalne, a kierowcy pod jego wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

Komendant, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA