Zamknij
REKLAMA

Jeszcze jest kilka miejsc na rajdy rowerowe w ramach Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu

11:00, 08.04.2021 | Z.N
Skomentuj Start Wiosennego Rajdu Rowerowego w 2020 roku. Fot. Krzysztof Nowicki
REKLAMA

Zapraszamy do udziału w dwóch rajdach rowerowych organizowanych w ramach Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu. Obie imprezy mają charakter rekreacyjny i integracyjny.

Rowerowy Rajd Otwarcia Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu odbędzie się w dniu 23.05.2021, zaś Rowerowy Rajd Zakończenia Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu został zaplanowany na 29.05.2021.

 

 

Można zapisać się na jedną imprezę lub od razu na oba rajdy. Opłata startowa dla każdego z rajdów wynosi 10 zł. Uczestnicy rajdów otrzymają pamiątkowe medale, przewidziany został również poczęstunek na trasie.

 

Tydzień Mobilności Rowerowej 2021 (22.05-29.05) to cykl wydarzeń promujących zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność oraz mający przedstawiać różne aspekty wykorzystywania jednośladów w codziennym życiu. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaplanowało rajdy, wycieczki, wykłady, prelekcje podróżnicze, warsztaty i konkursy.

 

 

Daty rajdów:

Rowerowy Rajd Otwarcia Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu: 23.05.2021 (niedziela), godz. 08:20 – 14:00. Miejsce zbiórki i szczegóły trasy podamy w późniejszym terminie.

Rowerowy Rajd Zakończenia Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu: 29.05.2021 (sobota), godz. 08:20 – 14:00. Miejsce zbiórki i szczegóły trasy podamy w późniejszym terminie.

 

 

Zapisy:

Zgłoszenia na adres mailowy: [email protected] Prosimy o podanie imienia i nazwiska zgłaszanego uczestnika, informacji, którego rajdu dotyczy zgłoszenie oraz potwierdzenia przelewu opłaty startowej (nr konta TMZŚ: 08 2030 0045 1110 0000 0276 0290 z dopiskiem: TMR 2021) za udział w jednym lub w dwóch rajdach (10 zł za jeden rajd, 20 zł za oba).

 

Organizator:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy/partnerzy:

Fundacja Makowo, Gmina Świecie, Powiat Świecki, Sklep Rowerowy 2Wheels „Dwa kółka”, OSP Przechowo

Koordynator rajdu:

Tomasz Pasiek (TMZŚ), kontakt: [email protected]

 

REGULAMIN RAJDÓW ROWEROWYCH W RAMACH TYGODNIA MOBILNOŚCI ROWEROWEJ:

1. Zasady zachowania uczestników rajdu rowerowego:

Rajd rowerowy będzie odbywać się w wielu miejscach przy nieograniczonym ruchu drogowym, uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego, wobec czego uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

– przestrzegania obowiązków uczestnika oraz obowiązkowego podporządkowania się decyzjom organizatora rajdu– ze względu na rekreacyjny charakter Rajdu nie dopuszcza się współzawodnictwa sportowego na trasie rajdu,– Rajd nie jest wyścigiem, więc ściganie się jest zabronione,– posiadanie sprawnego technicznie roweru, wyposażonego zgodnie z obowiązującymi przepisami,– poruszanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Jadąc w kolumnie należy zachować odległość miedzy rowerami 3 m,– liczba rowerów jadących w jednej kolumnie nie może przekraczać 15,– podczas jazdy w kolumnie należy zachować min. 200 m odległości pomiędzy poszczególnymi grupami kolumny,– każdy uczestnik rajdu zobowiązany jest do jazdy w tempie dostosowanym do prędkości innych uczestników, przy zachowaniu ostrożności, należy jechać równo i spokojnie w szyku,– przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru, nie wolno wyprzedzać. Należy kontrolować szybkość i hamowanie,– każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany,– podczas postoju nie należy tarasować drogi. Postoje należy organizować poza jezdnią, na parkingu, łące lub polanie,– uczestnicy biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność

– uczestnicy zobowiązują się dostosować do zaleceń organizatora w kwestii przestrzegania zasad dystansu społecznego i wytycznych sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa

Na trasie zabrania się:

– spożywania alkoholu i innych środków odurzających,

– zaśmiecania trasy rajdu oraz miejsc przyległych,

– niszczenia przyrody,

2. Uczestnictwo:

Warunki uczestnictwa w rajdach w ramach Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu 2021:

a) dokonanie opłaty startowej w kwocie 10 zł lub 20 zł (w zależności, czy zgłoszenie dotyczy jednego lub dwóch rajdów) na konto bankowe TMZŚ: 08 2030 0045 1110 0000 0276 0290 z dopiskiem: TMR 2021b) przesłanie zgłoszenia na adres: [email protected] zawierające imię i nazwisko zgłaszanego uczestnika, informację, którego rajdu/rajdów dotyczy zgłoszenie oraz potwierdzenia dokonania opłaty startowejc) podpisanie przed startem Rajdu oświadczenia uczestnika i zapoznanie się z regulaminem Rajdu

Organizator nie zwraca opłaty startowej osobom, które nie wzięły udziału w wydarzeniu.

Liczba uczestników Rajdu jest ograniczona (100 osób dla każdej z imprez). Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

3. Odpowiedzialność organizatora:

– organizatorzy Rajdu nie przyjmują odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie rajdu, zarówno wobec uczestników jak i osób trzecich,– udział w rajdzie rowerowym jest dobrowolny i każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność, niezależnie od warunków pogodowych zastanych na trasie,– organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zgubione podczas imprezy i za szkody wyrządzone przez uczestników,– organizator nie zapewnia miejsca do przechowywania rzeczy uczestników ani ubezpieczenia na trasie Rajdu

4. Postanowienia końcowe:

– wszyscy uczestnicy startując w rajdzie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu rajdu, zamieszczonych w mediach oraz w materiałach promocyjnych organizatora,– udział w rajdzie jest równoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją niniejszego regulaminu,– ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora. W sprawach spornych decyzja Organizatora jest decyzją ostateczną.Nieznajomość regulaminu nie zwalnia uczestnika od jego przestrzegania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%