Zamknij
REKLAMA

Piknik Familijny z nowym, dmuchanym placem zabaw od gminy

08:47, 11.08.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Foto: swiecie.eu

W niedzielę, 13 sierpnia, w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego, które przypada na 15 sierpnia, na boisku przy Zamku w Świeciu odbędzie się piknik rodzinny "Dmuchawce, latawce", organizowany Przez Urząd Miasta i OKSiR. Nowością będzie pojawienie się na imprezie dmuchanego placu zabaw zakupionego przez Gminę Świecie.

W programie będą gry na świeżym powietrzu, warsztaty z Plenerowym Domem Kultury, konkurencje sportowe i co najważniejsze dmuchany plac zabaw zakupiony przez Gminę Świecie.Zabawa potrwa od godz. 14:00 do 18:00.
Wstęp wolny, bezpłatne korzystanie z nowego placu zabaw.

Dmuchany plac zabaw składający się z ośmiu elementów (tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, itd.) kosztował 120 tys. zł. Jak wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia, nowy nabytek będzie nieodpłatnie wypożyczany na imprezy organizowane przez ośrodek kultury, sołectwa czy stowarzyszenia z gminy Świecie. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty wypożyczania dmuchanych atrakcji dla dzieci na czas trwania imprez  w Świeciu i okolicy. Placem zabaw będzie dysponował Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, a dzięki wypożyczaniu obiektu innym gminom, będzie mógł zarabiać.

Na pomysł zakupu dmuchawca wpadł wiceburmistrz Świecia. Postarał się on także o jego przetransportowanie do Świecia i montaż w Hali Widowiskowo-Sportowej.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

SwieciakSwieciak

1 0

Pomysł dobry z piknikiem na zamku,tylko ze za krotko .Kolejki po 40 min a sama logistyka rozstawienia "dmuchancow" upadlajaca tam zebranych ludzi.Ciasnota totalna ,kolejka na kolejce a całe boisko wolne.Troszke kreatywnosci i powinno być dobrze jezeli chodzi o organizacje. 07:19, 19.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018