Zamknij
REKLAMA

Na Panie czeka wiele atrakcji. Sprawdź co będzie się działo podczas Festiwalu Kobiet w OKSiR

11:30, 05.03.2019 | E.D
Skomentuj Nadesłane
REKLAMA

Zbliża się Dzień Kobiet. Jest to czas, w którym wszystkie Panie powinny być wyjątkowo rozpieszczane. Sprawdź co Cię czeka podczas Festiwalu Kobiet organizowanego przez OKSiR.

Festiwal Kobiet
8-10 marca 2019, OKSIR w Świeciu
wstęp wolny, na zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy:
Punkt Informacji OKSiR (pn-pt godz. 9:30-16:30)

 

piątek
17:00 Otwarcie wystawy „Świetlne impresje” - ceramika, batik, pastel, akwarela, Galeria OKNO
19:00 „Babskie Kino”, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

sobota
11:00 „Masaż dłoni” – warsztaty z Anną Leszczyńską, sala edukacyjna Pracowni Rozwoju „Wyspa Skarbów”
12:00 „Poznaj siebie” – warsztaty arteterapeutyczne z Martą Liczmańską, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
14:00 „Kosmetyki naturalne” – warsztaty z Dorotą Dembińską, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa 
16:00 „Jak wyznaczać cele i je realizować” – warsztaty z couchem Marzeną Cholerzyńską, sala edukacyjna Pracowni Rozwoju „Wyspa Skarbów”
18:00 „Kuźnia Zdrowia” – spotkanie prowadzone przez Krzysztofa Skrzypka, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

niedziela
11:00 „Chcesz być bogata? - zmień myślenie” - warsztaty z coachem Marzeną Cholerzyńską, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

 

Anna Leszczyńska z Gabinetu masażu „Dla Ciebie” pokaże jak masować sobie dłonie, żeby były sprawne, żeby nie puchły. Jak usprawnić przepływ limfy – również dla kobiet po zabiegu mastektomii.

To naturalne, że nie zawsze jesteś w stanie zrozumieć co kryje Twoje wnętrze. Czasami warto mu pomóc i je uruchomić: wytańczyć, narysować, wyśpiewać… „Poznaj siebie” to wyjątkowy warsztat arteterapeutyczny dla kobiet, gdzie w twórczy sposób przyjrzymy się naszej relacji z ciałem i stworzymy przestrzeń do wyrażenia siebie: swoich emocji i myśli. Podczas półtoragodzinnej wędrówki pogłębisz świadomość swojego ciała i emocji przy wykorzystaniu technik ekspresyjnych (rysunku, ruchu, wizualizacji, elementów body mappingu i relaksacji). Przeniesiesz własne doświadczenia i odczucia na wielkoformatowe arkusze, niewerbalnie poddając się intuicji spojrzysz na siebie z dystansu. Wszystko to pozwoli na wykreowanie Twojego wewnętrznego autoportretu.

W trakcie warsztatu uczestniczki sięgną m.in. po:

praktykę ruchu i tańca intuicyjnego,
relaksację i techniki oddechowe,
nakreślimy obraz przy użyciu rysunku intuicyjnego,
spotkania w kręgu.

Marta Liczmańska - magister kulturoznawstwa, animator kultury, terapeutka zajęciowa i dyplomowana arteterapeutka, założycielka Klinika Arte. Praktykę arteterapii klinicznej zagłębiała w szpitalach psychiatrycznych i ośrodkach dla osób niepełnosprawnych. Stale rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w wielu konferencjach, kursach, szkoleniach i warsztatach z zakresu szeroko rozumianej arteterapii w nurcie terapii ekspresyjnych, które łączą sztuki wizualne, ruch, dramę, muzykę, pisanie i inne procesy twórcze, wspierające głęboki rozwój osobisty. Pasjonują ją wszelkie rodzaje holistycznej pracy z ciałem, głosem i emocjami połączone z ekspresją twórczą. W terapii poprzez sztukę odnalazła narzędzie do pracy, dzięki której ciało i umysł łączą się w całość. Uwielbia pracę z ludźmi i chętnie dzieli się tym co kocha.

Marzena Cholerzyńska - wierzy, że każdy z nas jest prawdziwym diamentem. Każdy z nas jest wyjątkowy. Nie ma drugiej takiej osoby jak Ty. Masz w sobie ogromny potencjał, który czeka na uwolnienie. Ten potencjał to Twoje umiejętności myślenia i koncentracji, strategie, jakich używasz w życiu, emocje, które mogą być Twoim sojusznikiem, talenty i predyspozycje, jakie nosisz w sobie. Pokaż światu swoje piękno. Koniec z ukrywaniem tego jaki jesteś i jakie życie chcesz mieć. Nieobrobiony i niewypolerowany diament wygląda jak niegodny zainteresowania kawałek szkła. Dopiero po jego obróbce i wyszlifowaniu zaiskrzy i ukaże swoją pełną urodę. Tylko dzięki dokładnemu przestudiowaniu surowego kamienia można osiągnąć najpiękniejszy kształt diamentu. Praca ta wymaga wielkiego doświadczenia i szczegółowej znajomości diamentów oraz wiedzy o nieczystościach zawartych w nich. W związku z tym stale uzupełnia swoją wiedzę i szlifuję umiejętności podczas szkoleń i warsztatów, aby móc pomagać innym w stawaniu się najlepszą wersją – najpiękniejszym diamentem.

Kuźnia Zdrowia jest spotkaniem, którego celem jest pobudzenie świadomości zdrowia, zwiększenie wiedzy na temat zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, poznanie specjalistycznej wiedzy z zakresu: diety, aktywności fizycznej czy też chorób cywilizacyjnych. Na spotkaniu uczestnicy poznają także naturalne rozwiązania suplementacyjne będących wsparciem dla organizmu w utrzymaniu
zdrowia. Podczas spotkania przeprowadzany jest również panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogą zadać swoje pytania, a także ankieta w której każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię oraz wypisać pytania na które chce uzyskać indywidualną odpowiedź mailową lub telefoniczną.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%