Zamknij
REKLAMA

Czas włożyć zimowe kurtki i czapki do szafy? Synoptycy zapowiadają...

17:42, 22.02.2021 | R.M
Skomentuj Fot. Adobestock
REKLAMA

Po mroźnej i śnieżnej zimie w rozpoczynającym się tygodniu w Świeciu poczujemy wiosnę, zwłaszcza w połowie tygodnia, kiedy to znad północnej Afryki dotrze do nas powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Cały tydzień temperatura będzie zdecydowanie dodatnia i tylko na początku i pod koniec tygodnia nocami możliwe są słabe przymrozki. W środę i czwartek temperatura zdecydowanie przekroczy 10 st. i zwłaszcza tego drugiego dnia osiągnie aż 14-15 st. Do tego przeważać powinna słoneczna pogoda.

Od piątku pogoda zacznie się stopniowo zmieniać, przy będzie chmur, może pokropić deszcz i z północnego zachodu napłynie chłodniejsza masa powietrza – w sobotę i niedzielę temperatura wzrośnie maksymalnie do 6-7 st., a nocami możliwe są słabe przymrozki. Nie będzie to jednak powrót zimy.

Na ogół zachodni wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a podwyższone ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne i tylko w poniedziałek będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne będą obojętne, a do czwartku dla wielu osób korzystne.

(R.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%