Zamknij
REKLAMA

Zadaj sobie pytanie: dlaczego chcesz zmiany

21:44, 23.11.2018 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

O tym jak zacząć zmieniać swoje życie i kto może w tym pomóc rozmawiamy z Beatą Bikowską - trenerką personalną, Health i Life Coachem, która prowadziła w Świeciu warsztat „Każda z nas ma wiele mocnych stron”.

KRZYSZTOF NOWICKI: Na spotkanie w Świeciu przyszło około 30 kobiet z różnych środowisk, z różną historią, nastawieniem. Czy jest sens mówienia o rozwoju, o inspiracjach do tak zróżnicowanej grupy?

BATA BIKOWSKA: - Jak najbardziej jest sens. Choć grupa jest tak zróżnicowana to każdy może zawsze coś znaleźć dla siebie np. inspirację, moment przebudzenia albo może utwierdzić się w swoich działaniach.

Domyślam się, że na spotkaniu przebudziło się trochę osób - co dalej?

- Podstawę dalszych działań stanowi nasze „dlaczego." Dlaczego chcemy zmiany? Dlaczego dłużej nie chcemy tkwić w sytuacji, relacji, układzie który nam nie służy? Dopiero potem pojawia się „jak, co, gdzie, kiedy, z kim?" Jak chcę by wyglądało moje życie? Czy osiągam moje cele, czy wykonuję tylko czyjeś zadania? Co mogę zmienić, jak mogę to zmienić, gdzie znajdę wsparcie?

Dużo tych pytań.

- A to dopiero początek. Są jeszcze następne. Jak komunikować moje potrzeby? Jak przestać uzależnić swoje działania od oceny innych? I najważniejsze to jak pozbyć się strachu, który nas powstrzymuje przed działaniem? Jak zamienić „czarne scenariusze" na pozytywne rezultaty? Jak wykorzystać to co już przeżyliśmy i zamienić te doświadczenia w naszą siłę?

Gdybyśmy mieli powiedzieć jedną, najważniejszą rzecz?

- Najważniejsze jest zaakceptowanie siebie i wiara w to, że każdy z nas jest wyjątkowy taki jaki jest i że może świadomie kreować swoją rzeczywistość.

Czy te pytania, te zmiany można wprowadzać samemu, czy lepiej pod czyimś kierunkiem?

- W tej chwili internet jest skarbnicą wiedzy. Można też korzystać z porad, książek i artykułów. Uważam jednak, że współpraca z fachowcem często okazuje się niezbędna. Bywa ze borykamy się z trudnościami wymagającymi specjalistycznego wsparcia. Poza tym fachowiec dobiera narzędzia do pracy z klientem opierając się na jego indywidualnych potrzebach.

Jak poszukać fachowca w takim Świeciu?

- Internet to źródło wiedzy. Poza tym, w świecie tak rozwiniętej technologii z porad można korzystać nie wychodząc z domu. Wielu specjalistów oferuje sesję przez Skype bądź telefonicznie.

Jakie wspomnienia wywozi pani ze Świecia, po spotkaniu?

- Spotkanie było wyjątkowe. Panie chętnie brały udział w dyskusji a potwierdzeniem, że rezonowało są do tej pory napływające komentarze.

Rozmawiał: KRZYSZTOF NOWICKI

[ZT]7292[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%