Zamknij

4 mity o oczyszczaczach powietrza

19:42, 05.03.2021 Artykuł partnera Aktualizacja: 19:43, 05.03.2021

Ilość mitów powstałych na temat oczyszczaczy powietrza jest coraz więcej. W dużej mierze dzieje się tak za sprawą sprzedawców, którzy dopisują magiczne właściwości do swoich produktów. Przedstawimy mity, w które nie należy wierzyć decydując się na zakup oczyszczacza powietrza.

4 mity odnośnie oczyszczaczy powietrza:

1. Oczyszczacz powietrza usuwa całkowicie kurz

Do oczyszczania pomieszczeń z kurzu służy odkurzacz. Oczyszczacz powietrza działa na podobnej zasadzie, z tym że zamiast worka posiada komplet filtrów - wstępny, HEPA i węglowy. Dzięki nim skutecznie radzi sobie z usuwaniem zawieszonych w powietrzu m.in smog, alergeny (kurz, pleśń, sierść zwierząt) i lotne związki organiczne. 

Prawdą jest, że oczyszczacz powietrza pochłania pył kurzu i redukuje jego ilość w mieszkaniu, ale nie zastąpi regularnego sprzątania i odkurzania.

Większe cząsteczki kurzu widoczne gołym okiem, zbrylone na powierzchni mebli, ich zakamarkach czy na podłodze są za ciężkie, aby zostały pochłonięte przez filtry oczyszczacza. Zatem wydajny oczyszczacz zmniejszy tempo gromadzenia się kurzu na powierzchniach. 

Jeśli Twoim problemem jest również suche powietrze w mieszkaniu (poniżej 40%) to dobrym rozwiązaniem będzie oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Wilgotne powietrze między 40% a 60% zapobiegnie unoszeniu się alergenów, nawilży błony śluzowe nosa i gardła i w rezultacie złagodzi objawy alergii wziewnej i astmy. 


                                                      Oczyszczacz powietrza Klarta Stor, Źródło: www.klarta.pl

2. Oczyszczacz powietrza tylko na sezon grzewczy

Stosowanie oczyszczacza zaleca się nie tylko w sezonie grzewczym, ale przez cały rok. Niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu występują we wszystkich sezonach. 

W okresie jesienno - zimowym usuwa niebezpieczny dla zdrowia smog, a w sezonie wiosenno - letnim skutecznie będzie usuwał alergeny wziewne.

Aby oczyszczacz powietrza był skuteczny i usuwał zawieszone w powietrzu pyły (cząsteczki smogu i alergeny wziewne) musi posiadać filtr HEPA, który zawiera np. wydajny i tani oczyszczacz Klarta. 

3. Oczyszczacz powietrza należy używać tylko w dzień 

Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem w nocy wpływa znacząco na jakość snu. Wydłużony czas zasypiania, zła wydajność snu i utrudniona regeneracja organizmu to tylko część z następstw wdychania smogu.

Oczyszczacze powietrza mogą rozwiązać problem niskiej jakości snu spowodowanego zanieczyszczeniem powietrza, a dzięki funkcji trybu nocnego, oczyszczacz pracuje cicho.

Producent Klarta.pl, w swoich oczyszczaczach powietrza umieścił wysokiej klasy filtr HEPA H13, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia nawet w 22 min.

4. Jeden oczyszczacz powietrza dobiera się do powierzchni mieszkania

Nie, oczyszczacz powietrza wybiera się do docelowego pomieszczenia, w którym ma się znajdować np. sypialni. Aby był skuteczny dobiera się go m.in pod względem wydajności dostosowanej do wielkości pomieszczenia. 

W parametrach oczyszczacza należy szukać informacji o maksymalnej powierzchni, do której oczyszczacz jest przeznaczony. Jeśli wydajność będzie za niska w stosunku do wielkości pokoju, to urządzenie będzie pracowało głośniej i mniej ekonomicznie. 

Dobrze dobrana wydajność do powierzchni zapewni swobodny przepływ powietrza. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%