Zamknij

Czy w pielęgnacji skóry odwodnionej może pojawić się peeling?

artykuł sponsorowany + 11:42, 09.02.2022 Aktualizacja: 11:43, 09.02.2022

Pielęgnacja skóry odwodnionej nie jest już dla nas zagadką. Potrzeby takiej cery są nam bardzo dobrze znane, a odpowiedni dobór kosmetyków sprawia, że szybciej możemy poradzić sobie z problemem. Ale czy skóra odwodniona polubi się z peelingiem do twarzy, czy jest to może produkt zakazany? Z tego artykułu dowiesz się, jak poprawnie złuszczać martwy naskórek, jeśli Twoja cera zmaga się z wyżej wspomnianymi dolegliwościami. 

Pielęgnacja skóry odwodnionej

O tym, że pielęgnacja skóry odwodnionej ma znaczenie, można przekonać się niezwykle szybko. Poprawne dbanie o cerę sprawi, że problem ten przestanie nam doskwierać. Z twarzy znika zaczerwienienie, a pieczenie i swędzenie występuje coraz rzadziej. Skóra odwodniona wymaga od nas stosowania takich produktów, które są jej przeznaczone. Na szczęście producenci kosmetyków zadbali o ten aspekt. Na drogeryjnych półkach znajdziemy bardzo wiele preparatów, dzięki którym ukoimy podrażnienia i pozbędziemy się dyskomfortu. Warto czytać informacje umieszczone na opakowaniach, ponieważ to właśnie tam znajduje się informacja, czy konkretny kosmetyk sprawdzi się przy skórze odwodnionej. 

Postarajmy się o to, aby pielęgnacja skóry odwodnionej była odpowiednio zaplanowana. Ważne są zarówno te produkty, które stosujemy rano, jak i te, po które sięgamy wieczorem. Unikajmy bardzo silnie działających, ale przede wszystkim drażniących substancji, które mogą dodatkowo naruszyć delikatną barierę ochronną skóry. Wybierajmy składniki łagodzące, kojące, nawilżające, regenerujące oraz odżywcze. Nie zapominajmy też o tym, że kremy z filtrem powinny być stosowane niezależnie od pory roku. Chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Jaki peeling sprawdzi się przy skórze odwodnionej?

Skóra odwodniona ma specyficzne wymagania. Ale nie oznacza to, że z naszej pielęgnacji powinniśmy wykluczyć peeling do twarzy. Złuszczanie jest bardzo ważnym procesem, który powinien być obecny w naszej rutynie pielęgnacyjnej. Może i nie codziennej, ale bez odpowiedniego usunięcia zalegającego martwego naskórka nie będziemy w stanie możliwie szybko i dobrze dostarczyć skórze ważnych dla niej substancji aktywnych. Po jaki produkt warto więc sięgnąć?

Lepiej zrezygnować z agresywnych, ziarnistych peelingów. Ich miejsce powinny zająć kosmetyki enzymatyczne, które równie dobrze złuszczają martwy naskórek, ale nie wymagają intensywnego pocierania skóry podczas aplikacji produktu. Co więcej, intensywność ich działania można kontrolować. Wystarczy zmyć kosmetyk nieco wcześniej, niż zaleca producent, jeżeli obawiamy się, że może wystąpić zaczerwienienie bądź podrażnienie. 

Jak często stosować kosmetyki złuszczające?

Wiedząc, że naszym głównym problemem jest odwodnienie skóry, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jak często sięgamy po kosmetyki złuszczające. Czasami powtarzamy ten proces nagminnie, czym przyczyniamy się do szybszej utraty wody z naskórka. Przede wszystkim powinniśmy dokładnie przyjrzeć się naszej cerze i określić, jakie są jej główne potrzeby. Może się okazać, że peeling wykonany raz w tygodniu, czyli z taką częstotliwością, z jaką jest to zalecane, będzie odpowiednim rozwiązaniem. Zdarza się jednak i tak, że złuszczanie musimy wykonywać nieco rzadziej albo też częściej. Jest to kwestia indywidualna. Na pewno jednak nie należy złuszczać skóry codziennie czy co drugi dzień.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%