Zamknij

Jak zmniejszyć hałas w garażu blaszanym: Skuteczne rozwiązania dźwiękochłonne

.art. sponsorowany + 14:29, 30.08.2023 Aktualizacja: 14:29, 30.08.2023

Garaż blaszany możesz skutecznie oddzielić od otoczenia pod kątem hałasu, jaki będzie się do niego przedostawał. To z pewnością niezwykle ważne w przypadku osób pracujących w takim obiekcie. Co dokładnie możesz zrobić, aby skutecznie zadbać o dźwiękochłonność?

 

Zanim postawisz garaż blaszany stwórz odpowiednie podłoże

Pierwszym, o czym należy pamiętać jest wylanie odpowiedniego podłoża pod garaż. Ten nie może stać na suchym gruncie, bo nie tylko będzie narażony na wilgoć, ale również wpłynie to na słabą dźwiękochłonność samego pomieszczenia. Najczęściej użytkownicy decydują się na prostą wylewkę betonową i my również polecamy takie rozwiązanie. Przede wszystkim wylewka nie będzie bardzo droga, a przy tym skutecznie odizoluje blaszak od otoczenia czy też wilgoci. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że sama wylewka nie musi być jedynym podłożem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się dodatkowe materiały dźwiękochłonne czy też ociepleniowe. Wtedy będziesz miał pewność co do jakości wykonanych prac i przede wszystkim ich efektywności. Oczywiście to, jak dużo hałasu będzie dopływać z zewnątrz lub też jak dużo będzie wychodzić poza garaż zależy od samego blaszaka. Dobrze jest postawić na produkt, który będzie wykonany z grubej blachy ocynkowanej, znajdziesz go na przykład w ofercie producenta garaży blaszanych PROBLACH.

Ocieplenie garażu blaszanego od środka i z zewnątrz

Ocieplenie garażu blaszanego od środka ma kluczowe znaczenie dla jego wykończenia, ale również oferuje wiele praktycznych zalet. jedną z nich jest właśnie większa dźwiękochłonność czy też mniejsza przepuszczalność temperatur. Jak ocieplić garaż od wewnątrz? Potrzebujesz do tego pianki montażowej, kleju montażowego, a także styropianu. Tak naprawdę tyle wystarczy, choć nic nie stoi na przeszkodzie, abyś następnie styropian pokrył tynkiem, dzięki czemu wewnątrz będzie panować wyjątkowa atmosfera. Po zewnętrznej stronie również można ocieplić garaż blaszany z wiatą, wtedy jednak należy ominąć bramę i dach. Do samego ocieplenia warto wybrać wełnę mineralną, która jest nieco droższa od styropianu, ale również oferuje większą skuteczność. Co ważne, tutaj również będziesz potrzebował kleju i pianki montażowej, decydując się więc na ocieplenie garażu od wewnątrz, zaopatrz się w więcej środków chemicznych. Jeśli nie masz jeszcze blaszaka, wybierz garaż blaszany z wiatą firmy PROBLACH.

Zwiększenie chłonności akustycznej – jakie materiały wybrać?

Jest wiele możliwości, jeśli chodzi o zwiększenie chłonności akustycznej garażu blaszanego. Jedną z najciekawszych jest ekran, który jednak może okazać się zbyt drogi. Wtedy też warto sięgnąć po obudowy dźwiękochłonno-izolacyjne, ograniczające poziom hałasu. Co ciekawe, nie musisz wtedy wykorzystywać styropianu, bo ekrany same w sobie oferują również swego rodzaju ocieplenie. Możesz mieć gwarancję, że hałas na zewnątrz nie będzie wychodził, a Tobie nie będzie przeszkadzał ten poza garażem.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%