Zamknij
REKLAMA

Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem: jak wybrać najlepsze biuro nieruchomości?

17:29, 12.01.2022 | .
Skomentuj

Planujesz sprzedaż mieszkania z pośrednikiem? To dobra decyzja. Ekspert pomoże Ci przeprowadzić transakcję szybciej, bezpieczniej i na maksymalnie korzystnych warunkach finansowych. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz dobre biuro nieruchomości. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi.

 

Dobre biuro nieruchomości – dlaczego to takie ważne?

Chociaż jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość sprzedających nieruchomości podejmowała działania na własną rękę, dziś coraz więcej osób docenia rolę, jaką w tym procesie może odegrać dobry pośrednik. Jego wsparcie przekłada się na:

  • sprawniejsze dotarcie do realnie zainteresowanych kupujących i szybsze zamknięcie transakcji,
  • większe bezpieczeństwo procesu sprzedaży,
  • możliwość uzyskania korzystniejszej ceny za mieszkanie.

Aby jednak cieszyć się takimi efektami, trzeba podjąć współpracę z doświadczonym partnerem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Na rynku nieruchomości funkcjonuje coraz więcej pośredników nieruchomości, dlatego wybór odpowiedniego partnera może być dla Ciebie wyzwaniem. Czym się kierować? Oto najważniejsze wskazówki.

Obszar działania biura nieruchomości

Jeśli masz na sprzedaż mieszkanie w Grudziądzu lub okolicach, dobrze jest podjąć współpracę z firmą, która doskonale zna lokalny rynek. Dlaczego? Choćby z uwagi na to, jakie stawki nieruchomości obowiązują w województwie kujawsko-pomorskim, oraz na kontakty pośrednika na tym konkretnym rynku. Mogą one pozwolić na szybsze dotarcie do zainteresowanego kupca.

Zakres obsługi

Dobry pośrednik nieruchomości to taki, który kompleksowo zajmie się sprzedażą Twojego mieszkania. – Usługi biura nieruchomości nie sprowadzają się wyłącznie do wystawieniu oferty lokalu i spotkaniach z potencjalnymi klientami. Zadaniem pośrednika jest też takie przygotowanie mieszkania na sprzedaż, aby osiągnęło ono najlepszą wartość i szybko znalazło nabywca. To np. home staging i wykonanie profesjonalnych fotografii – wyjaśnia Natalia Lamkowska prowadząca biuro nieruchomości w Grudziądzu. – Ekspert dba również o to, aby transakcja była przeprowadzona bezpiecznie oraz przejmuje na siebie dopełnienie wielu czasochłonnych formalności – dodaje. Sprawdź zatem, czy firma, z którą chcesz podjąć współpracę, zapewnia pełny zakres usług.

Opinie o biurze nieruchomości

Zanim podejmiesz współpracę, warto porozmawiać ze znajomymi czy rodziną o ich doświadczenia we współpracy z agencją nieruchomości. Dobrze jest też sprawdzić opinie w internecie, np. w wizytówce Google pośrednika czy na jego profilach w mediach społecznościowych. Im więcej pozytywnych referencji, potwierdzających skuteczność podejmowanych działań, tym większe prawdopodobieństwo, że również dla Ciebie współpraca z agentem przełoży się na sukces.

Wstępne spotkanie

Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy oferta biura nieruchomości sprosta Twoim oczekiwaniom, jest umówienie się na wstępne spotkanie z pośrednikiem. Można je odbyć bez żadnych zobowiązań czy opłat. To szansa na omówienie warunków współpracy oraz dopytanie o doświadczenie agenta i jego skuteczność. Warto porozmawiać, aby mieć jasny obraz sytuacji i podjąć świadomą decyzję.

I na koniec pamiętaj: wybierając agencję nieruchomości, która pomoże Ci sprzedać mieszkanie, nie podejmuj decyzji pod wpływem impulsu. Transakcja, którą planujesz zrealizować, to poważne przedsięwzięcie. Dlatego potrzebujesz naprawdę profesjonalnego wsparcia. Zanim podpiszesz umowę o współpracy, porównaj ze sobą kilka ofert i upewnij się, że podejmujesz trafną decyzję.

 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%