Zamknij
REKLAMA

Tego lata zwiedź Pieniny – nieodkrytą perłę południowej Polski

07:48, 24.05.2022 | .

Osoby, które preferują aktywny wypoczynek z reguły uwielbiają górskie wycieczki. Dają one możliwość oddychania czystym powietrzem, a także podziwiania przepięknych widoków. Wakacje w górach doskonale wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia górskiego, mogą zdecydować się na wycieczkę w Pieniny. Co prawda nie należą one do najwyższych pasm górskich w Polsce, jednak zachwycają pięknymi widokami. Pełne są fascynujących zakątków, które warto zobaczyć na własne oczy.

 

Pieniny – piękno, które zachwyca

Wystarczy pierwszy rzut oka na fotografie wykonane w Pieninach, by móc powiedzieć, że naprawdę zachwycają one naturalnym pięknym. Dech w piersiach zapierają stoki porośnięte lasami, które jesienią mienią się dodatkowo wszystkimi kolorami tęczy. Turyści doceniają doskonale wytyczone szlaki, które nie wymagają wysokogórskiego doświadczenia.

Jeśli chodzi o najważniejsze szczyty Pienin, to z pewnością będąc tam warto wspiąć się na Trzy Korony, potocznie nazywane Włochatą Maryśką, Chudą Kaśką i Grubą Baśką. Widok ze szczytu jest naprawdę magiczny i zapiera dech w piersiach. Samo podejście jest na tyle łatwe i nieskomplikowane, że może stanowić doskonałe wyzwanie dla całej rodziny. Najwyższym szczytem Pienin pozostaje Wysoka, szczególnie popularna wśród osób wrażliwych na piękno natury. Jest to nieco bardziej zaawansowana technicznie trasa, która jednak gwarantuje niepowtarzalny widok ze szczytu.

Najpiękniejsze zabytki Pienin

Osoby, które wspięły się na Trzy Korony, przy zejściu powinny skierować swoje kroki na szlak, który prowadzi na górę zamkową. Można na niej znaleźć ruiny zamku pienińskiego, który liczy sobie dziesiątki wieków. W niedużej odległości od zamku umiejscowiona jest także grota Świętej Kingi, w której według legend znalazła schronienie polska królowa.

Odwiedzając Pieniny warto także zwiedzić ruiny zamku w Czorsztynie, a także zachwycającą warownię w Niedzicy. Po słowackiej stronie znajduje się osławiony Czerwony Klasztor, który ogromną popularnością cieszy się wśród miłośników historii. Jest to budynek, który przez setki lat swojego istnienia był świadkiem wielu znaczących, historycznych wydarzeń.

Pienińskie atrakcje dla całej rodziny

Pieniny są doskonałym celem, jeśli chodzi o rodzinne wycieczki. Można tutaj zdecydować się na wypożyczenie rowerów i ruszyć na całodzienną wycieczkę po pięknych, łatwych szlakach, biegnących wzdłuż brzegu Dunajca. Wiele rodzin decyduje się także na spływ tratwą w dół rwącej rzeki.

Pieniny oferują także turystom bogatą i rozbudowaną bazę noclegową. Dodatkowo nie brakuje tutaj różnego rodzaju malowniczych kawiarni i restauracji, w których można zjeść pyszne, lokalne specjały. Osoby, które obawiają się, że ich budżet może nie wystarczyć na odwiedzenie perły południowej Polski, mogą zdecydować się na pożyczki internetowe.

Podsumowując, Pieniny być może nie są najpopularniejszym miejscem, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy – jednak z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%