Zamknij

Jak powinna wyglądać toaletka nowoczesnej kobiety?

22:33, 08.09.2020 | Materiał partnera

Toaletka to ukochane przez wszystkie panie miejsce, w którym mogą dbać o swoją urodę. Z odpowiednio zorganizowaną przestrzenią do przechowywania kosmetyków, a także z dużym i dobrze doświetlonym lustrem znacznie łatwiej jest zrobić wieczorowy makijaż i ułożyć fryzurę. W kontekście codziennej rutyny życia, niejednokrotnie korzystniej jest postawić na mebel, który w prosty sposób można zmienić w biurko do pracy. Zastanawiasz się jaka toaletka najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Zobacz przegląd propozycji, najbardziej odpowiednich dla nowoczesnej kobiety.

Stylowe toaletki z myślą o prawdziwych damach

Przygotowującej się do wielkiego wyjścia nowoczesnej kobiecie niezbędna jest toaletka na kosmetyki. Poza podstawowymi funkcjami, jakimi są pojemne schowki i dodatkowe udogodnienia wspierające możliwość wykorzystania mebla liczy się także stylowy wygląd. Tym, co dla kobiet ma szczególne znaczenie, jest po pierwsze kolor, a po drugie styl, w jakim wykonano ich mebel.

Ulubieniec wszystkich dam to toaletka glamour, która już na pierwszy rzut oka wyróżnia się nieco pałacowym zacięciem. Zdecydowane kolory, zaokrąglone kształty, ludwikowskie nogi i srebrne lub złote detale, tak w wielkim skrócie wygląda lista charakterystycznych cech toaletki. W ramach ciekawostki zdradzę Ci, że styl glamour wprost kocha dołączone do toaletki lustra trzyczęściowe, w szerokiej bogato zdobionej ramie lub dekoracyjne zwierciadła na całą ścianę.   

W kwestii designu na drugim biegunie znajduje się toaletka industrialna, której domeną jest prostota i umiarkowanie. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki ogranicza się ona do pary szuflad osadzonych na metalowym stelażu. Bazą jest tu oczywiście naturalne drewno, które w połączeniu z pomalowanym na czarno metalem wprowadza do wnętrza tak pożądaną atmosferę surowości.

W rolę loftowej czy industrialnej toaletki może wcielić się także konsola. Atutem takiego właśnie mebla jest przede wszystkim dobry styl, a także prosta forma, dzięki której idealnie komponuje się z wnętrzem każdego salonu, przedpokoju i sypialni.

Nowoczesna toaletka dla zapracowanej kobiety

Funkcjonalnemu wykorzystanie przestrzeni, szczególnie w małym mieszkaniu, wiernie służą praktyczne meble. Sztandarowym przykładem takiego właśnie rozwiązanie jest toaletka – biurko w jednym. Dzięki opcji wyboru potrzebnych cech mebla połączenie doskonale sprawdza się tak w pokoju studentki, jak i pierwszym mieszkaniu młodej businesswoman.

Wyznacznikiem nowoczesności w przypadku damskiej toaletki są dodatkowe elementy wspierające jej funkcjonalność. Na pierwszym miejscu znajduje się niezbędne paniom lustro, które umożliwia codzienną pielęgnację skóry, a także poranne wykonanie makijażu. Ważne jest tu również oświetlenie lustra, które może być wbudowane w jego ramę, przybrać postać taśmy LED lub eleganckiej lampki stojącej. Pamiętaj, że najlepszą do wykonania makijażu barwą światła są jego chłodne odcienie w jak największym stopniu przypominające naturalne promienie słoneczne.

Toaletka z lustrem to jednak nie koniec znajdujących się na liście nowoczesnej kobiety potrzeb. Kolejną są pojemne szuflady i schowki na kremy, kolorówkę i potrzebne na co dzień akcesoria. Choć trudno tu mówić o optymalnej ilości miejsca na kosmetyki, powinno ono być proporcjonalne do ilości przechowywanych przedmiotów. Ciekawą opcją są tu nowoczesne toaletki, na których blacie znajduje się spora ilość wolnej przestrzeni. Pięknie zaprezentują się tam stojaki z biżuterią i eleganckie szkatułki na zegarki lub flakon z Twoimi ulubionymi perfumami.  

Jak ustawienie toaletkę w mieszkaniu?

Łatwo się domyślić, że najczęściej spotykana jest toaletka w sypialni. Zaaranżowanie w jednym z jej narożników kącika beauty jest doskonałym pomysłem przede wszystkim z uwagi na zaciszne umiejscowienie pomieszczenia na planie domu. Nawet jeśli w całym mieszkaniu panuje jeszcze gwar i słychać radosne zabawy dzieci lub wielkomiejski szum zza okien, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poświęcić kilka chwil na codzienne lub odświętne rytuały piękna.  

Innym równie ciekawym pomysłem na ustawienie toaletki jest dobrze doświetlona garderoba. Walorem tej właśnie lokalizacji jest zgromadzenie w jednym miejscu odzieży i kosmetyków, które na co dzień pozwolą nam zadbać o wygląd. To też świetny układ, kiedy szukając jeszcze własnego stylu, mamy ochotę trochę poeksperymentować z ubiorem, dopasowując do niego jednocześnie makijaż.  

Właścicielki małych mieszkań w bloku, które marzą o pięknie urządzonej strefie pielęgnacji, często skarżą się na niewystarczającą na wstawienie kolejnego mebla przestrzeń. W kryzysowej sytuacji z pomocą przychodzą toaletki podwieszane. Walorem tak nowoczesnego rozwiązania jest podwyższona funkcjonalność i modny wygląd. Taka toaletka zawieszona nawet w przedpokoju doskonale komponuje się z przestrzenią, a Ty przed wyjściem z domu możesz poprawić makijaż i ułożyć włosy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA