Zamknij
REKLAMA

Jak nawilżyć suche włosy?

11:52, 21.09.2020 | materiały partnera

Suche i zniszczone włosy to problem wielu kobiet oraz mężczyzn. Pojawia się on najczęściej zaraz po upalnym lecie oraz zimą z uwagi na specyficzne warunki pogodowe występujące w tych okresach. Zarówno ostre słońce, woda, jak i siarczyste mrozy są jednymi z najgorszych wrogów naszych włosów. Stają się one suche, sztywne i niezwykle podatne na zniszczenia.

Nie są to jednak jedyne przyczyny i objawy przesuszenia włosów. Na zły stan naszej czupryny wpływać mogą również: wysoka temperatura podczas suszenia i stylizacji, częsta koloryzacja, zła pielęgnacja oraz choroby organizmu wpływające również na strukturę włosa. W wyniku oddziaływania tych czynników włosy zaczynają się rozdwajać, łamać oraz elektryzować.

Niemal niemożliwe staje się ułożenie jakiejkolwiek fryzury z uwagi na utratę sprężystości kosmyków oraz na niezwykłą suchość i sztywność włosów. Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednie nawilżenie włosa. Jak to zrobić? Odpowiedź poniżej.

Nawilżanie włosów kosmetykami drogeryjnymi

Aby pozbyć się przesuszonych włosów i dobrze je nawilżyć należy zamknąć łuskę włosa. Aby osiągnąć ten cel, najlepiej jest sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki stworzone na bazie substancji mocno nawilżających i regenerujących. Główną z nich jest keratyna, która wnika w najgłębsze warstwy włosa, silnie go nawilżając i regenerując.

Dobrym rozwiązaniem będzie również codzienna pielęgnacja przy pomocy szamponów i odżywek zawierających mocznik, d-pantenol, kolagen oraz elastynę. Wszystkie te substancje korzystnie wpływają na nawilżenie włosów, pomagają wygładzić je i zamknąć ich łuski.

W pielęgnacji suchych włosów bardzo ważna jest systematyczność i sięganie po bogate w składniki aktywne kosmetyki. Najlepsze do tego celu będą maski do włosów zawierające prawdziwe bomby substancji aktywnych oraz serum wygładzające włosy. Przy bardzo mocno przesuszonych włosach warto skusić się na profesjonalne zabiegi, oferowane w salonach kosmetycznych, takie jak, chociażby sauna na włosy czy zabiegi regeneracyjne z wykorzystaniem specjalnych serii nawilżających kosmetyków.

Nawilżanie włosów domowymi sposobami

Istnieje wiele przepisów na domowe specyfiki nawilżające włosy. Podobnie jak w przypadku gotowych kosmetyków są to głównie odżywki do włosów i maski, mające odżywić i nawilżyć przesuszone włosy, aby nadać im miękkość i sprężystość.

Coraz popularniejsze stają się mieszanki składników kuchennych, które mają właściwości nawilżające i natłuszczające. Są to między innymi maski z oliwy oraz surowego jajka czy bananowa odżywka na włosy. Ciekawą alternatywą jest również olejowanie włosów różnymi olejami, w tym arganowym czy kokosowym. Pomagają one domknąć łuski włosa i tym samym korzystnie wpłynąć na poziom jego nawilżenia.

Przy domowej pielęgnacji warto również pamiętać o płukaniu włosów chłodną wodą, która pomaga łuskom włosa się zamknąć. Dobrze byłoby również zrezygnować z wszelkich sposobów stylizacji fryzury z użyciem ciepła, czyli suszenia, prostowania, lokowania czy karbowania włosów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA