Zamknij

Kurs programowania - czym jest metoda Bootcamp?

12:15, 23.10.2020 Materiał partnera Aktualizacja: 12:16, 23.10.2020

Nauka dowolnego języka programowania wiąże się ze dużym nakładem pracy i energii, ponieważ wdrażanie praktycznych rozwiązań za pośrednictwem abstrakcyjnego kodu jest zadaniem trudnym. Wymaga nabycia odpowiednich umiejętności i doświadczenia, aby móc myśleć jak programiści. Jaki jest to sposób? Przełożenie z "ludzkiego języka" na język programowania jakiegoś określonego procesu prowadzącego do uzyskania oczekiwanych rezultatów, np. przygotowanie aplikacji na promocje w trakcie Black Friday.

Czego wymaga się od programistów?

Programista to zawód nastawiony przede wszystkim na praktykę i naukę poprzez praktykę. Obecnie poszukuje się specjalistów, którzy posiadają zarówno doświadczenie, jak i wiedzę i umiejętności. Choć oba są istotne w trakcie starania o pracę i w późniejszych sukcesach zawodowych, o tyle umiejętności i wiedza pozwalają dalej się rozwijać.

Programiści muszą także radzić sobie z nowymi wyzwaniami, skomplikowanymi projektami oraz presją czasu i oczekiwań. Mimo że posiadają odpowiednie narzędzia, aby być w stanie dostarczyć funkcjonalny program bądź edukacyjną aplikację cieszącą okno, o tyle ich stworzenie wymaga pewniej wprawy w językach programowania. 

Niezależnie od tego, czy posiada się doświadczenie w pracy na stanowisku, czy samodzielnie uczyło się tajników sztuki informatycznej, w tej branży ważne są przede wszystkim praktyczne umiejętności. Rozmowy kwalifikacyjne zwykle poprzedzone są testami praktycznymi, gdzie pojawiają się prawdziwe zadania do rozwiązania, a oceniana jest umiejętność poradzenia sobie z nimi: skutecznie, kreatywnie, wykorzystując wiedzę i wrodzą kreatywność. 

Recepta na trudy nauki programowania

Osobom, które próbowały poznać świat programistów, niezależnie od czynników motywujących do tego celu, okazywało się, że nie jest to zadanie proste. Można by powiedzieć, że wielu uznało ja zbyt trudne i porzuciło szansę, aby poznać ten świat. Czy jednak była to wina kursu? A może człowieka? Przyczyny, podobnie jak efekty, są nieprzewidywalne. 

Jednak liczba rezygnacji i porzuconych nadziei przyczyniła się do wypracowania skutecznej metody nauki, która coraz częściej zbiera owoce na szkoleniach i kursach na całym świecie. Chodzi o metodę Bootcamp, zakładającą intensywną naukę poprzez liczne ćwiczenia i zadania praktyczne oraz szereg zadań domowych utrwalających wiedzę z zajęć. Kurs programowania jest tutaj kluczowy.

Obcowanie ze środowiskiem programistycznym na każdym kroku sprawia, że uczestniczy znacznie szybciej przyswoją sobie ogrom wiedzy, jednoczenie naturalną koleją rzeczy będą w stanie "zanurzyć się" w świecie problemów specyficznym dla programistów. Sama teoria w takim wypadku jest jedynie początkiem, bazą, na której opierają się polecenia prowadzących. 

Sposób ten sprawdza się w przypadku większości języków programowania: 

• język Java

• Python

• język C# i .NET

• programista JavaScript

• programista PHP

• tworzenie stron WWW

• język C i C++

• również Tester oprogramowania

Metoda Bootcamp powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na szybkie i skuteczne zasilanie kadr programistycznych w agencjach, korporacjach czy średnich firmach. Działy informatyczne potrzebują osób mających pojęcia o programowaniu, umiejętności i wiedzę podstawową, na której są w stanie budować swoje portfolio. Kurs takiego typu przeznaczony jest właśnie do solidnego opanowania niezbędnego minimum umożliwiającego sprawne poruszanie po środowisku programistycznym. 

Branża IT to jedna z najbardziej dynamicznych sektorów w światowej gospodarce. Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej osób spogląda na drzwi, które wciąż "stoją otworem", czekając na zainteresowanych. Konieczne jest jednak przygotowanie i wprawa w posługiwaniu się podstawowymi narzędziami, coś, czego tradycyjne kursy nie oferują. Tutaj liczy się czas i efekty, a metoda Btoocamp zapewnia oba, przynosząc oczekiwane rezultaty. Dzięki niej rodzą się przyszli programiści, którzy potrafią sprostać wyzwaniom branży. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%