Zamknij
REKLAMA

Jak atrakcyjnie oświetlić pomieszczenie?

15:36, 18.12.2020 | materiały partnera

Dobre oświetlenie wewnątrz domu to kluczowy element wyposażenia. Dzisiaj jest to niezbędny element każdego mieszkania, ponieważ ze względu na oszczędność nowoczesne domy mają często niewielkie okna. Nierzadko lampy wiszące na środku pokoju pod sufitem nie zapewniają odpowiedniego komfortu mieszkańcom. Rozwiązaniem może być montaż kinkietów ściennych.

  1. Jaki rodzaj lamp wybrać?
  2. Kinkiety ścienne
  3. Zalety zastosowania kinkietów

Jaki rodzaj lamp wybrać?

Ściany nowych budynków często są tak konstruowane, aby otwory na okna i drzwi zajmowały jak najmniej miejsca. Taki zabieg pozwala na swobodniejsze aranżacje wnętrz, ale przede wszystkim umożliwia większe oszczędzanie energii (mniejsze straty ciepła i lepsza izolacja od wysokich temperatur). W warunkach, w których światło słoneczne jest ograniczane, lampa pod sufitem na środku pomieszczenia raczej nie wystarczy do wszystkich celów. Wówczas można zastanowić się nad doświetleniem pokoju, na przykład przy pomocy kinkietów ściennych. Pozwoli to zapewnić wystarczającą ilość światła, jednocześnie nie przeładowując aranżacji.

Kinkiety ścienne

Kinkiety to wyjątkowe lampy, które montowane są na ścianach. Mogą występować w różnych stylistykach i pełnić różne role w zależności od chęci właściciela - ten rodzaj oświetlenia stosuje się na przykład do doświetlania pomieszczeń czy podświetlenia ścian w celu uatrakcyjnienia aranżacji, ale równie dobrze mogą też służyć jako jedyne źródło światła. Kinkiety sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu: można wykorzystać je w łazience czy w kuchni, pokoju dziennym i sypialni, korytarzach, przedpokoju, pokoju dziecka, garderobie, a nawet pomieszczeniach gospodarczych.

Zalety zastosowania kinkietów

Kinkiety na ścianach potrafią przede wszystkim stworzyć nastrojowy klimat pomieszczenia. Są też łatwiejsze do wkomponowania w aranżację niż lampy wiszące i stojące, dlatego stanowią dobre rozwiązanie zarówno w skromnych, jak i w bogato zdobionych wnętrzach. Na rynku dostępny jest ogromny wybór tego rodzaju produktów: można sięgnąć między innymi po kinkiety nowoczesne, lampy stylizowane na dawne latarnie czy klasyczne wzory inspirowane eleganckimi żyrandolami. Kolejną ogromną zaletą kinkietów jest niezależność od wysokości pomieszczenia, w którym pełnią rolę źródła światła. Dzięki temu można wykorzystać je w miejscach, gdzie duża lub mała wysokość stanowi problem w doborze lamp, na przykład na poddaszach, w kamienicach czy pod skosami. Kinkiety dobrze sprawdzą się również jako oświetlenie uzupełniające.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop