Zamknij

Z jakimi problemami skórnymi pomoże nam się uporać peeling kawitacyjny?

08:37, 28.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:37, 28.04.2021

To, w jaki sposób prezentuje się nasza skóra, stanowi priorytet dla wielu osób. Aby na długo zachowała ona młody wygląd, bardzo ważne jest, aby dbać o nią w odpowiedni sposób. Dlatego też wiele kobiet oprócz pielęgnacji dobranej do swoich potrzeb coraz częściej decyduje się na wykonywanie profesjonalnych zabiegów, które dostępne są w salonach kosmetycznych. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. To innowacyjny sposób służący do dogłębnego oczyszczania skóry. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto go stosować.

Czym jest kawitacja?

Kawitacja, czyli peeling kawitacyjny, polega na bezbolesnym i dogłębnym złuszczaniu skóry, które jest alternatywą dla oczyszczania skóry w sposób domowy, czyli np. za pomocą peelingu manualnego. Polega on na mechanicznym usunięciu martwych komórek naskórka. Z kolei peeling kawitacyjny wykonywany jest przy pomocy urządzenia emitującego fale dźwiękowe, które w kontakcie z cieczą (zabieg przeprowadza się na wilgotnej skórze) przekształcają ją w mikropęcherzyki, które pękając, niszczą martwe komórki naskórka, a także nadmiar sebum i nagromadzonych zanieczyszczeń na skórze. 

Peeling kawitacyjny – zalecenia i przeciwwskazania

Każda skóra raz na jakiś czas potrzebuje dogłębnego oczyszczenia. Peeling kawitacyjny przywraca zdrowy wygląd, a ultradźwięki poprzez masaż twarzy pobudzają fibroblasty do wytwarzania włókien kolagenowych oraz elastynowych, dzięki czemu skóra dłużej zachowuje młody wygląd. Kawitacja jest niezwykle delikatna, dzięki czemu można wykonywać ją niezależnie od wieku czy stanu skóry. Mimo to, jeśli jesteśmy posiadaczkami cery naczynkowej lub wrażliwej, zabieg ten należy skonsultować z dermatologiem.

Peeling kawitacyjny świetnie sprawdzi się w przypadku:

  • skóry przetłuszczającej się i łojotokowej;
  • zmian trądzikowych;
  • przebarwień skórnych;
  • wyraźnej utraty sprężystości skóry;
  • skóry odwodnionej, wymagającej regeneracji;
  • skóry matowej, pozbawionej kolorytu.

Przeciwwskazaniami do wykonywania peelingu kawitacyjnego są ciąża i okres laktacji, osteoporoza, epilepsja, choroby nowotworowe, niewydolność krążenia, zaburzenia czynności tarczycy.

Peeling kawitacyjny – efekty i pielęgnacja skóry

Pierwsze efekty peelingu kawitacyjnego stają się zauważalne już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się dobrze oczyszczona, odświeżona, pełna blasku i nawilżona. Przebarwienia i rozszerzone pory także stają się mniej widoczne. Aby utrzymać ten efekt, warto zapewnić skórze dodatkową dawkę nawilżenia, jaką gwarantuje kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej stosowanych substancji w kosmetologii i pielęgnacji. To naturalny składnik występujący w naszej skórze, który odpowiada za jej nawilżenie. Jego cząsteczki mogą zwiększać swoją objętość nawet 1000-krotnie, stąd bardzo często jego działanie porównuje się do chłonności gąbki. Niestety z wiekiem w naszej skórze znacznie zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, przez co staje się przesuszona, wiotka i znacznie szybciej pojawiają się na niej zmarszczki.

Stosując kwas hialuronowy po wykonaniu peelingu kawitacyjnego, dostarczasz swojej skórze dodatkowej dawki nawilżenia. 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%